BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.

Ekonomik Mistrzem Łomży w Futsalu!

19 marca nasza drużyna rozgrywała mecze w swojej grupie w ramach mistrzostw Łomży w futsalu szkół średnich. Naszymi rywalami były drużyny gospodarza rozgrywek, czyli Budowlanki oraz zespół APLO.

Spotkanie z Budowlanką zakończyło się zwycięstwem Ekonomika 8:4. Jednak mecz z tą drużyną był jak zwykle bardzo wyrównany, czego nie odzwierciedla wynik spotkania. Jak się później okazało potyczka z APLO była jeszcze trudniejsza i zacięta. Jednak i w tym meczu nasi gracze byli górą i ostatecznie zwyciężyli 4:3. Nasza drużyna wygrała grupę i awansowała do finału rozgrywek. Razem z nami, po zwycięstwie nad APLO awansowała drużyna Budowlanki.

Po rozegraniu wszystkich spotkań we wszystkich grupach do finału mistrzostw dostało się łącznie 6 drużyn. Ekonomik znalazł się w grupie B z drużynami III LO oraz II LO. W pierwszym spotkaniu mierzyliśmy się z drużyną vicemistrzów województwa III LO. Pierwsza połowa meczu była jedną z najgorszych rozegranych przez naszą drużynę w tym roku. Przegraliśmy ją 2:0. Druga połowa tego meczu wyglądała zupełnie inaczej. Stworzyliśmy mnóstwo sytuacji, jednak rywalom pomagały poprzeczki, słupki lub własny bramkarz. Udało nam się strzelić jedną bramkę ale na kolejne zabrakło już czasu i mecz zakończył się naszą przegraną 1:2. Drugie spotkanie, o być albo nie być dalej w grze o mistrzostwo, rozgrywaliśmy z drużyną, z którą przegraliśmy mecz w rozgrywkach wojewódzkich. W spotkaniu z II LO Ekonomik podniósł się z kolan. Zagraliśmy bardzo mądrze i odważnie zwyciężając 2:1. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w grupie i weszliśmy do strefy medalowej. W półfinale czekał na nas zwycięzca grupy A, czyli zespół Budowlanki. Nasi rywale byli tego dnia w bardzo dobrej dyspozycji. Wiedzieliśmy, że czeka nas prawdziwa bitwa. Było to nasze trzecie spotkanie w tym roku. W poprzednich dwóch górą był Ekonomik. Tym razem w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1. Zwycięzcę miały wyłonić rzuty karne. Ekonomik lepiej wytrzymał presję i wygrał 2:0 i cały mecz 3:1. Słowa uznania należą się strzelcom, ale przede wszystkim naszemu bramkarzowi za wspaniałą obronę rzutów karnych.

Tak wyglądała droga naszej drużyny do finału rozgrywek. Czekaliśmy na wynik drugiego półfinału, w którym mierzyli się gracze II LO oraz Mechaniaka. Drużyna Mechaniaka okazała się lepsza i to tegoroczny mistrz województwa okazał się być naszym rywalem w finale. Gracze obydwu drużyn byli już bardzo zmęczeni, mieli za sobą po trzy rozegrane mecze. Po bitwie w półfinale czekała nas wojna w finale. To nasza drużyna wykazała się większą wolą walki, grała bardzo mądrze, odważnie i zachowując dyscyplinę taktyczną, a nasz bramkarz z każdą kolejną paradą odbierał nadzieję rywalom. Do przerwy był bezbramkowy remis. Pierwszą bramkę Ekonomik zdobył po szybkiej kontrze już na początku drugiej połowy. Spowodowało to presję i nerwowość w poczynaniach graczy Mechaniaka. Decydujący gol padł po pięknym rozegraniu na 1 minutę przed końcem spotkania i już było wiadomo, że nasz odwieczny rywal nie wydrze nam zwycięstwa. Mecz zakończył się zwycięstwem Ekonomika 2:0.

Mało kto dawał nam szanse po pierwszym przegranym spotkaniu. Jednak naszym zawodnikom należą się słowa uznania i szacunku za to, że potrafili podnieść się z kolan i wygrać pozostałe spotkania i zdobyć mistrzostwo. Tak więc nasza drużynowa tradycja została podtrzymana – od początku rozgrywek Ekonomik zawsze zdobywał miejsca medalowe w rozgrywkach o mistrzostwo miasta. To nasze drugie złoto (pierwsze zdobyliśmy 2 lata temu). Za rok postaramy się obronić tytuł.