piątek, 18 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wielu chętnych na środki budżetu obywatelskiego

40 propozycji na łączną kwotę przekraczającą 3,5 mln zł zgłosili mieszkańcy Łomży do trzeciej edycji budżetu obywatelskiego.
- Spośród zgłoszonych zadań, 20 dotyczyło Centrum, 8 osiedla Łomżyca, zaś 11 osiedla Południe – podaje Grzegorz Daniluk z ratusza.
Na pewno wszystkich nie uda się zrealizować. Do dyspozycji mieszkańców władze miasta oddały w tym roku 1,1 mln zł. O tym, które z zadań będzie wykonywane zdecydować mają mieszkańcy w głosowaniu które ma trwać przez dwa tygodnie marca.

Obecnie trwa jeszcze proces weryfikacji przez urzędników ratusza zgłoszonych zadań. Sprawdzana jest m.in. możliwość ich realizacji oraz szacowane koszty przedsięwzięcia. 
- Ostateczna liczba zadań wraz z opisami i uzasadnieniem również w przypadku odrzucenia wniosku zamieszczona zostanie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego 29 lutego – podaje Daniluk. - W momencie ogłoszenia listy zadań, autorzy mogą rozpocząć działania mające na celu promowanie ich projektów. Urząd Miejski planuje również zorganizować, otwarte spotkanie z mieszkańcami, na którym autorzy pozytywnie zweryfikowanych zadań będą mogli przedstawić swoje projekty szerszej publiczności.
Samo głosowanie mieszkańców na najlepsze projekty odbędzie się od 10 do 25 marca.


cz
cz, 18 lutego 2016 16:48

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0