wtorek, 22 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Niebezpieczna 61-ka

W ubiegłym roku tylko na odcinku w województwie podlaskim biegnącej przez Łomżę drogi krajowej nr 61 wydarzyło się 480 zdarzeń drogowych. W tej grupie było 36 wypadków w których 6 osób zginęło a 42 osoby zostały ranne. Policjanci alarmują, że w ciągu roku odnotowali tu wzrost zdarzeń drogowych aż o ponad 7%. Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik zdarzeń w ruchu drogowym na tej trasie policjanci od poniedziałku prowadzą na terenie trzech powiatów, przez które przebiega DK61 tj. łomżyńskiego, kolneńskiego i grajewskiego długoterminowe działania pod nazwą „Bezpieczna 61-ka”. Mają on na celu zdecydowane przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom na drodze oraz poprawę bezpieczeństwa poprzez ograniczenie liczby wypadków drogowych i ich skutków. Tylko pierwszego dnia nałożyli 27 mandatów na łączną kwotę 4650 zł z czego większość stanowiły mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy.

Jak podaje policja zachowania kierujących na 61 i popełniane przez nich drogowe grzechy na bieżąco śledzą wideorejestratory zainstalowane w radiowozach, ręczne i laserowe mierniki prędkości a przede wszystkimi oczy mundurowych. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko oraz czy są trzeźwi, czy osoby podróżujące samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów. Szczególny nacisk w czasie działań funkcjonariusze kładą na kontrole kierujących pojazdami ciężarowymi.

Policja podaje, że działania te kontynuowane będą do końca lutego, w związku z czym kierujący mogą liczyć się ze zwiększoną liczbą patroli policyjnych na całym odcinku trasy krajowej 61.

fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok
cz
śr, 03 lutego 2016 08:22
Data ostatniej edycji: 2016-02-03 13:51:57

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0