piątek, 18 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Krzyże dla naukowców z PWSIiP

Przyznane przez Prezydenta Polski srebrne i brązowe krzyże zasługi otrzymało pięciu naukowców z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W czwartek wręczył je wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, który gratując odznaczonym wrażał radość, że kadra PWSIiP została dostrzeżona.
- To jeszcze młoda szkoła, która prężnie się rozwija – mówił Paszkowski. - Szkoła jest państwowa i powinna cieszyć się szczególnym poparciem władz rządowych – dodawał deklarując chęć niesienia pomoc władzom uczeni.

W okresie międzywojennym Krzyż Zasługi był najważniejszym odznaczeniem dla osób cywilnych, które po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w sposób szczególny zaangażowały się w odbudowę kraju i społecznej spójności. Obecnie jest przyznawany jest osobom, których aktywność wykracza poza ramy ich standardowych obowiązków. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali dr hab. Bogusław Plawgo nieobecny na uroczystości dyrektor Instytutu Przedsiębiorczości PWSIiP, dr hab. Dariusz Surowik pełnomocnika rektora ds. nauki i współpracy z zagranicą, oraz dr Ryszard Szczebiot zastępca dyrektora ds. Automatyki i Robotyki w Instytucie Informatyki i Automatyki PWSIiP.
Brązowy Krzyż Zasługi odebrali dr Agnieszka Barbara Muzyk, obecna zastępca prezydenta Łomży ds. edukacji, która w od ponad 5 lat zatrudniona jest w Instytucie Społeczno-Humanistyczny  PWSIiP, oraz dr hab. Krzysztof Sychowicz, który pełni funkcję zastępcy dyrektora tego instytutu.
Poza tym wojewoda Paszkowski wręczył także srebrne medale za długoletnią służbę - otrzymali je dr Ewa Konopka - pośmiertnie, a także dr Eugenia Busłowska i dr Tadeusz Kowalewski oraz medale Komisji Edukacji Narodowej: dr n. med. Beata Kowalewska, dr Marzena Lewko, dr Natalia Malenko, dr Izabela Sekścińska i Aneta Wałkuska.

W trakcie uroczystości dekorowania naukowców nagrody – stypendia rektora za średnią ocen, osiągnięcia naukowe, osiągnięcia sportowe oraz artystyczne - otrzymali także najlepsi studenci państwówki. Wręczając je rektor, prof. PWSIiP dr hab. Robert Charmas podkreślał, że jest dumny z ich osiągnięć.
- Cieszę się, że w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży postanowiliście rozwijać skrzydła. (…) Doceniamy także fakt, że budujecie pozytywną otoczkę wokół naszej uczelni. Bez waszego zapału nasze wysiłki spełzłyby na niczym – mówi rektor Charmas.

Bohdan Paszkowski i dr hab. Krzysztof Sychowicz
Rektor PWSIiP dr hab. Robert Charmas, dr hab. Dariusz Surowik i dr Krystyna Leszczewska
Bohdan Paszkowski i dr Ryszard Szczebiot
Bohdan Paszkowski i dr Agnieszka Muzyk
Bohdan Paszkowski przekazuje medal Teresie Gołębiewskiej, mamie dr Ewy Konopki (1963 - 2015)
Minuta ciszy ku pamięci dr Ewy Konopki
Bohdan Paszkowski i dr Eugenia Busłowska
Dr Tadeusz Kowalewski
Dr Natalia Malenko
Dr Izabela Sekścińska
Aneta Wałkuska
Funkasanki, Anna Kaptór i Przemek Starachowski
Stypendia rektora
Stypendia rektora
cz
cz, 28 stycznia 2016 17:30
Data ostatniej edycji: 2016-01-28 18:02:07

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0