poniedziałek, 24 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

SMS z gminy ostrzeże przed zagrożeniem

Mieszkańcy gminy Łomża mogą wysłać SMS, aby później na telefon otrzymywać ostrzegania i przydatne informacje z Urzędu Gminy.
- Jest to nowy kanał, nowa forma komunikacji z mieszkańcami – mówi wójt Piotr Kłys podkreślając, że tylko pierwszy SMS rejestrujący jest płatny – według zwykłego cennika operatora, a wszystkie otrzymywane wiadomości będą bezpłatne i bez reklam.

Za pośrednictwem SMS-a gmina chce informować mieszkańców o zagrożeniach atmosferycznych i awariach, bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, imprezach kulturalnych i sportowych, czy terminach płatności podatków i lokalnych opłat.
- Jest np. kwestia planowanych przez Rejon Energetyczny remontach sieci. Jeśli Gmina będzie o tym poinformowana, za pośrednictwem naszego systemu prześlemy tę informacje mieszkańcom – mówi wójt Kłys. - Dziś te informacje są wywieszane na tablicach ogłoszeń czy stronie internetowej Rejonu, ale niewiele osób sprawdza to regularnie, a telefon komórkowy ma już niemal każdy.
Poszczególne miejscowości gminy Łomża zostało podzielonych na 12 grup, tak aby przekazywane informacje były jak najbardziej spersonalizowane. Jedną z takich grup BL07 tworzą mieszkańcy wsi: Stara Łomża nad Rzeką, Stara Łomża przy Szosie i Zosin. Aby otrzymywać SMS-y z gminy mieszkańcy muszą wysłać SMS treści „TAK.BL07” na numer 661 000 112. Ten SMS jest płatny jak „zwykła” wiadomość.
W systemie można zarejestrować się także bezpłatnie za pomocą komputera z dostępem do Internetu - poprzez wypełnienie dedykowanego formularza rejestracyjnego (z dostępem do formularza zmiany ustawień Użytkownika), umieszczonego na stronie internetowej gminy www.gminalomza.pl.

cz
pon, 25 stycznia 2016 09:52
Data ostatniej edycji: 2016-01-25 09:53:16

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0