środa, 26 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Miejskie becikowe i wyprawki dla noworodków

W tym roku każdy nowo narodzony mieszkaniec Łomży na dobry początek życia otrzyma od samorządu miasta 500 złotych samorządowego becikowego. Poza tym może również otrzymać wyprawkę. To body z długim rękawem, śpioszki i czapeczka w rozmiarze 62 oraz łapki niedrapki i myjka do ciała. Ubranka w kolorze białym z różową lamówką dla dziewczynek oraz niebieską lamówką dla chłopców zdobią logo miasta i napis „100% szczęścia”.

Miejska wyprawka dla noworodków. W kolorze białym z różową lamówką dla dziewczynek oraz niebieską lamówką dla chłopców. (fot. UM Łomża)
Miejska wyprawka dla noworodków. W kolorze białym z różową lamówką dla dziewczynek oraz niebieską lamówką dla chłopców. (fot. UM Łomża)

Jak przekazuje ratusz wyprawkę można odebrać w Urzędzie Stanu Cywilnego podczas nadawania dziecku numeru Pesel i meldowania go w Łomży. Rodziców mieszkających w naszym mieście, których dzieci  urodziły się w innej miejscowości, po wyprawki mogą się zgłosić do Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego (pok. 122). Wówczas przy sobie trzeba mieć dokument potwierdzający nadanie dziecku numeru Pesel, a osoby niezameldowane w Łomży, ale  mieszkające tu co najmniej przez ostatni rok będą musiały dodatkowo podpisać specjalne oświadczenie o zamieszkiwaniu.

Wnioski o samorządowe becikowe, zgodnie z uchwała rady Miejskiej Łomży należy składać w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego przy ul. Polnej 16 w Łomży, nie później niż przed upływem 12 miesięcy od narodzin dziecka. Do wniosku dołącza się kserokopię skróconego odpisu aktu urodzenia dziecka wraz z kserokopią dowodów tożsamości rodziców, opiekunów faktycznych lub prawnych dziecka oraz oświadczeniem osób uprawnionych stwierdzających, że na wskazane we wniosku dziecko nie otrzymały oraz nie ubiegają się o zapomogę przyznawaną na podstawie art. 22a ustawy z dnia 28.11.2003 roku o świadczeniach rodzinnych, z innej jednostki samorządu terytorialnego.

cz
wt, 05 stycznia 2016 16:03
Data ostatniej edycji: 2016-01-05 16:33:39

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0