Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@

„Jestem, więc zmieniam”

Pod koniec listopada otrzymali nagrodę w konkursie EDUinspiracje, organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, a już prowadzą kolejny projekt tym razem dotyczący rozwoju politycznego i budowania demokracji przez młodzież. Mowa o Stowarzyszeniu Youth Human Impact z Łomży, które przy wsparciu środkami z programu Erasmus + prowadzi projekt „Jestem, więc zmieniam”.

Jak przekazuje Laura Pawlisz z Youth Human Impact pierwsze spotkanie młodzieży uczestniczącej w projekcie odbyło się w Warszawie. Przez trzy dni intensywnie zdobywali wiedzę, która pomoże im przygotować projekty i inicjatywy społeczne do realizacji w ich środowiskach lokalnych. Wszystkie warsztaty odbyły się w Collegium Civitas, które ma swoja siedzibę na dwunastym piętrze Pałacu Kultury i Nauki.
Pierwszego dnia uczestnicy zostali zapoznani z profilem stowarzyszenia, tematyką warsztatów oraz harmonogramem zajęć. Zaraz po rozpoczęciu, młodzież wzięła udział w grach integracyjnych, aby lepiej się poznać i zintegrować, co zaowocowało lepszą współpracą podczas całego projektu. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Obie grupy wymiennie brały udział we wszystkich warsztatach. Pierwszy warsztat „O systemie edukacji w Polsce”, prowadził Piotr Sobolewski, założyciel firmy The New Answer, specjalizującej się w realizacji projektów edukacyjnych. Natomiast drugi warsztat „Zostań przedsiębiorcą” prowadził Tomasz Szymański, założyciel Beginning Creative Collaboration Agency, który pracował przy budowaniu modelu biznesowego wielu znanych firm.
Podczas drugiego dnia warsztatów, uczestnicy wzięli udział w zajęciach „Jak dobrze zrealizować projekt”, które prowadził Tomasz Szymański. Dzięki nim młodzież przygotowała się do realizacji własnych projektów i inicjatyw, które przeprowadzą w swoich środowiskach lokalnych. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach „Bezrobocie wśród młodych ludzi w Polsce”, prowadzonych przez Dominika Owczarka, specjalizującego się w sprawach polityki społecznej, który zapoznał ich z aktualną sytuacją młodych ludzi na rynku pracy.
Ostatniego dnia uczestnicy wspólnie brali udział w warsztacie „Sztuka debaty”, prowadzonym przez Natalię Ćwik – Otrębowską, współautorkę tekstów cyklicznej publikacji „Foresight CSR”, w której prezentowane są najważniejsze trendy zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy, w trakcie trwania warsztatu, mieli możliwość przeprowadzenia w swoim gronie próbnej debaty, dzięki czemu zostali przygotowani do debat i paneli dyskusyjnych, które odbędą się podczas drugiego, styczniowego spotkania. Po zakończeniu ostatniego dnia warsztatów nastąpiło podsumowanie, wypełnienie ankiet ewaluacyjnych i uroczyste pożegnanie uczestników.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę