poniedziałek, 01 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Pożar stolarni w Jeziorku

Na blisko 700 tysięcy złotych wstępnie oszacowano straty jakie spowodował pożar, który wieczorem wybuchł w jednej z hal stolarni w Jeziorku. Ognień rozprzestrzenił się na powierzchnię ponad 1700 metrów kwadratowych. Z pożarem walczyło 11 zastępów straży pożarnej – zawodowej i ochotniczej, a cała akcja gaśnicza zakończyła się dopiero około 6. rano – po niemal 12 godzinach od zgłoszenia.

Ogień na poddaszu jednej z hal stolarni w Jeziorku zauważono ok. 18.30. Na miejsce natychmiast skierowano kilkudziesięciu strażaków zarówno zawodowych z Łomży jak i z jednostek ochotniczych z regionu wyposażonych m.in. w ciężkie i średnie samochody gaśnicze oraz samochód drabinę, który umożliwia gaszenie pożaru z góry. Ogień pojawił się na poddaszu budynku i rozprzestrzeniał się pod więźbą dachową. Jak mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego PSP w Łomży to jednej z największych pożarów z jakim musieli walczyć miejscowi strażacy w ostatnich latach.
Na razie nie wiadomo co mogło być przyczyną pożaru. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja. W chwili gdy wybuch pożar w zakładzie trwała produkcja. Około 10 osób pracujących tu bezpiecznie opuściło obszar zagrożenia.
Straty materialne są bardzo duże. Wstępnie strażacy szacują je na ok. 675 tys. zł. W tym straty w budynkach wynoszą ok. 175 tys zł, a reszta – ok. pół miliona złotych – to straty w wyrobach gotowych zakładu przeznaczonych do sprzedaży. One przede wszystkim uległy zalaniu podczas prowadzonej akcji gaśniczej.
Komendant Wilczyński podkreśla, że teren gdzie znajduje się hala w której wybuch pożar jest bardzo gęsto zabudowany. Wielkie hale znajdują w odległości kilku metrów od siebie, a niektóre z nich mają łączniki umożliwiające przejścia, a więc także rozprzestrzenianie się ognia. Strażacy szczególnie bali się przeniesienia ognia na pobliską halę w której odbywa się produkcja styropianu.


cz
pon, 30 listopada 2015 20:42
Data ostatniej edycji: 2015-12-01 08:38:58

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0