czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@

Najlepsi w taekwondo olimpijskim

Najlepsza zawodniczka - Agnieszka Łapińska, najlepszy zawodnik - Jakub Plona. Młodzi łomżanie - zawodnicy Młodzieżowego Klubu Sportowego „Medyk” Łomża - świetnie zaprezentowali się podczas Otwartych Mistrzostwach Województwa Warmińsko- Mazurskiego Zrzeszenia LZS Olsztyn w Taekwondo Olimpijskim, które odbyły się w Olecku. W turnieju wystartowało 133 zawodników min. z Giżycka, Olecka, Suwałk, a także reprezentantów Rosji. Łomżanie zdobyli 10 medali: 7 złotych, 2 srebrne oraz 1 brązowy.

Z reprezentantek Łomży najlepiej wypadła Agnieszka Łapińska. Zajęła pierwsze miejsca w sprawności specjalnej Dollyo Chagi oraz w sprawności specjalnej Timio Ap, oraz uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki zawodów.
Dobrze zaprezentowała się także Aleksandra Walczak, która zajęła pierwsze miejsce w Dollyo Chagi.
Wśród chłopców tytuł najlepszego zawodnika zawodów zdobył Jakub Plona. Zajął on drugie miejsce w sprawności specjalnej Dollyo Chagi oraz pierwsze w sprawności specjalnej Timio Ap.
Świetnie wypadł także Przemek Jadacki, który zajął pierwsze miejsce w dwuboju sprawności specjalnej: Dollyo Chagi + Timio Ap oraz pierwsze miejsce w walce sportowej.
- Warto wspomnieć, że Przemek Jadacki pierwszą swoją walkę wygrał 12:0, natomiast finał wygrał przed czasem 17:0 – zwraca uwagę Paweł Remiszewski trener MKS „Medyk” Łomża.

W zawodach dobrze wypadli także pozostali łomżanie: Bartosz Jadacki zajął drugie miejsce w sprawności specjalnej Timio Ap, Jakub Zieliński pierwsze miejsce w sprawności specjalnej Dollyo Chagi, a Aleksander Marczuk trzecie miejsce w sprawności specjalnej Dollyo Chagi.