Złoto w skoku w dal

Na najwyższym podium Dominik Mieczkowski oraz trener Jan Kotowski

Dominik Mieczkowski, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży zdobył Mistrzostwo Polski Młodzików w skoku w dal. Zawodnik LKS Narew-Kurpiewski Łomża i wychowanek trenera Jana Kotowskiego skoczył na odległość 6.63 m. To jedyny złoty medal zdobyty na Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu przez reprezentację województwa podlaskiego składającą się z 37 zawodniczek i zawodników.

Jak podkreśla Jan Kotowski Dominik Mieczkowski to złoty medalista Ogólnopolskich Czwartków Lekko Atletycznych - Łódź 2013, w bieżącym roku wygrał Finał Gimnazjady woj. Podlaskiego, oraz zwyciężył w zawodach Makroregionu Lubelsko - Podlaskiego.
Bardzo dobrze zaprezentowały się pozostałe dwie zawodniczki z „Narwi”. Sylwia Pijanowska w pchnięciu kulą zdobyła czwarte miejsce - 11.82 m, najgorsze dla sportowca, tracąc do brązowego medalu 5 centymetrów. Skacząca wzwyż Klaudia Dłużniewska, uczennica II kl Gimnazjum Katolickiego w Łomży, osiągając 155 cm uplasowała się na 7. miejscu.