wtorek, 25 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie
źródło: radio.bialystok.pl

List do Minister Infrastruktury w obronie budowy obwodnicy miasta

Prezydent Łomży jest zaniepokojony planami rządu i Komisji Europejskiej. A chodzi o budowę obwodnicy miasta. Dlatego Mariusz Chrzanowski pisze list otwarty do Minister Infrastruktury Marii Wasiak.

Okazuje się, że nie ma pieniędzy na budowę obwodnicy Łomży. Inwestycji nie uwględniła w planach finansowych ani Komisja Europejska w programie "Łącząc Europę", ani rząd w Programie Operacyjnym Infrastrutura i Środowisko na lata 2014- 2020. I to mimo, że przebieg całej drogi S61 czyli przyszłej Via Baltiki znalazł się w przygotowanym już rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na najbliższe lata.

Obwodnica Stawisk w ciągu drogi S61 Via Baltica
Obwodnica Stawisk w ciągu drogi S61 Via Baltica

Budowa Via Baltiki bez obwodnicy Łomży mija się z celem i będzie marnotrawieniem pieniędzy - uważa prezydent Łomży Mariusz Chrzanowki. Jak podkreśla - teraz droga 61 przebiega niemal przez środek miasta i nie ma szansy na jej poszerzenie. Ponadto tylko warunkowo dla ruchu TIR-ów dopuszczony jest most na Narwi. Przez Łomżę przejeżdża tranzytem w ciągu doby kilkanaście tysięcy samochodów, z czego co czwarty to ciężarówka.

Dlatego prezydent Łomży zwraca się do minister infrastruktury Marii Wasiak o wyjaśnienie tej sprawy i zapewnienie finansowania łomżyńskiego odcinka Via Baltiki, przy którym prace, według wcześniejszych planów, miały rozpocząć się już w przyszłym roku. (ad/js)

mm
pon, 03 sierpnia 2015 08:03
Data ostatniej edycji: 2015-08-03 08:07:07

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0