niedziela, 20 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Rowerowi pątnicy u celu pielgrzymki

Za nimi już ponad 300 km. Po drodze byli na polach Grunwaldu i w Malborku, a dziś rowerowi pielgrzymi z parafii Krzyża Świętego, którzy w poniedziałek rano wyjechali z Łomży, dotrą do na Westerplatte. Rowerowych 16 pątników, jak zawsze, prowadzi proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Godlewski, który wspomina słowa Papieża Polaka św. Jana Pawła II, który podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1987r., mówił, że każdy ma w życiu jakieś swoje Westerplatte. Zadania, które trzeba wypełnić, sprawy, o które nie można nie walczyć.
– Właśnie o to się modlimy podczas tej pielgrzymki – podkreśla ks. Andrzej. – O to byśmy wytrwale dążyli do celu jakim jest Dobry Bóg, nie tylko podczas jazdy.

- To nie jest rowerowa wycieczka, lecz religijna pielgrzymka – od zawsze podkreśla proboszcz Godlewski dodając, że każdy z jej uczestników wiezie ze sobą cały bagaż własnych intencji.
Pątnicy z parafii Krzyża Świętego w Łomży na rowerowe pielgrzymki wyjeżdżają już od 2008 roku. Poza pokonywaniem od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu kilometrów pątnicy codziennie modlą się, uczestniczą w konferencjach i we wspólnej Eucharystii. Po drodze odwiedzają też miejsca ważne miejsca w historii Polski.
- Składamy hołd tym wszystkim, którzy przelali krew za wolną Ojczyznę – mówi ks. kan. Andrzej Godlewski.
W tym roku rowerowi pątnicy pod drodze modlili się na polach Grunwaldu i w Malborku. Dziś, w ostatnim dniu pielgrzymki wjadą do Gdańska, gdzie na krótkie modlitwy zatrzymają się przed pomnikami Obrońców Poczty Polskiej i Poległych Stoczniowców, a później pojadą na Westerplatte, gdzie pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża uroczystą Mszą Świętą kończącą rowerową pielgrzymkę odprawi bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej.
Tam także pielgrzymi mają się również spotkać z członkami gdańskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

fot. T. Babiel
fot. T. Babiel
fot. T. Babiel
fot. T. Babiel
fot. M. Rytel
fot. M. Rytel
fot. M. Rytel
fot. J. Babiel
fot. J. Babiel
fot. J. Babiel
cz
cz, 18 czerwca 2015 09:48
Data ostatniej edycji: 2015-06-18 09:52:26

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0