czwartek, 17 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Koparka przerwała gazociąg

Do groźnego wypadku doszło przy ul. Poznańskiej. Koparka przerwała przyłącze gazociągu. Konieczna okazało się ewakuacja mieszkańców okolicznych domów. Strażacy informują, że sytuacja jest już względnie opanowana – na przerwany gazociąg założono zaciski powstrzymujące wypływ gazu.
W związku ze zdarzeniem całkowicie z ruchu wyłączono fragment ul. Poznańskiej od skrzyżowania z Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

Do przerwania nitki przyłącza gazociągu doszło około gadziny 9.50. Natychmiast na miejsce zostało wysłane kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie gazowe, pogotowie ratunkowe i policja, która zamkneła fragment ulicy Poznańskiej. W związku z niebezpieczeństwem grożącym okolicznym mieszkańcom dowodzący akcją zarządził ich ewakuację ze strefy zagrożenia. Według policji ewakuowało 7 osób. Jak przekazuje Grzegorz Wiczyński, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży  osoby te zostaną przewiezione do Centrum Katolickiego, bo nim będą mogli wrócić do swoich domów minie kilka godzin.
- Teraz jest już względnie bezpiecznie, bo na przerwany gazociąg założone są zaciski powstrzymujące wypływ gazu – mówi komendant Wilczyński. - Na miejscu pracują ekipy pogotowia gazowego. Do strefy zagrożenia nie mają dostępu osoby postronne i także mieszkańcy nie będą mogli wrócić do swoich domów dopóki nie uznamy, że jest bezpiecznie – dodaje.


cz
pon, 15 czerwca 2015 11:44
Data ostatniej edycji: 2015-06-15 11:48:47

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0