sobota, 23 września 2017 napisz DONOS@

Na wymianie

Od już 18 lat uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych uczestniczą w wymianie młodzieży polsko-niemieckiej. Od ubiegłego wtorku 10-osobowa grupa uczniów „Drzewnej” wraz z ich niemieckimi rówieśnikami z Billberge wspólnie wykonują dębowy stół i ławkę oraz nad upiększają starą betonowa bryłę przy tamtejszym Domu Matek z Dziećmi.

Współpraca „Drzewnej” ze szkołą zawodową z Niemiec trwa od 1998r. i jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu organizacji Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży z Poczdamu z siedzibą w Warszawie oraz Urzędu Miasta w Łomży.
- Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w Polsce, która tak długo uczestniczy w projekcie partnerstwa szkół z Polski i Niemiec – przekazuje Katarzyna Mieczkowska. - Dzięki wymianie, młodzież naszej szkoły zapoznaje się z kulturą, tradycją i stylem życia Niemców, poznaje funkcjonowanie niemieckiej szkoły, doskonali umiejętności językowe.

Podczas wymiany uczniowie nie tylko pracują fizycznie ale uczestniczą również w zajęciach integracyjnych, grach i zabawach. W czasie tegorocznego pobytu w Niemczech mieli też okazję zwiedzić stocznię w Gethin, oraz pobliskie mniejsze miasta Stendal i Tangermunde.


cz
pon, 01 czerwca 2015 10:44
Data ostatniej edycji: 2015-06-01 10:46:43

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0