niedziela, 30 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Włoski staż Mechaniaka

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży po raz kolejny będą mieli okazję odbyć praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+. W łomżyńskim Mechaniaku zostanie zrealizowany projekt „Najlepsi w swoim zawodzie dzięki praktykom zagranicznym”, który otrzymał dofinansowanie o wartości ponad 106 tys. euro (432 tys. zł). W efekcie 40 uczniów klas trzecich szkoły będzie miało możliwość odbycia stażu we Włoszech w firmach z branży informatycznej, mechatronicznej i samochodowej.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Dzięki projektowi Erasmus+ osoby uczące się zawodu mogą zdobywać praktyczne doświadczenie i podwyższać swoje umiejętności językowe, korzystając z zagranicznych staży, które ułatwiają przejście od etapu nauki do zatrudnienia. Integralną ich częścią jest przygotowanie w postaci zajęć językowych oraz kulturowo-pedagogicznych.
W łomżyńskim „Mechaniaku” wyjazdy na staże zagraniczne są już tradycją. W ubiegłych latach uczniowie szkoły odbyli staże w Szwecji, Niemczech, Hiszpanii i Anglii. Teraz przyszedł czas na Włochy. Projekt, który uzyskał dofinansowanie z „Erasmus+” napisali nauczyciele szkoły Sylwia Gradowska i Kamil Piwko.  W jego ramach uczniowie szkoły uczący się w zawodach technik informatyk, mechatronik i pojazdów samochodowych w maju oraz wrześniu 2016 roku wyjadą na praktyki do malowniczych miejscowości Celano i Avezzano.

cz
wt, 26 maja 2015 16:22
Data ostatniej edycji: 2015-05-26 16:46:48

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0