piątek, 28 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Zasłużyli na Kurpika

Kapela Kurpiowska Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży została uhonorowana statuetką „Kurpika”. To przyznawana już od 14 lat nagroda w utrwalaniu i krzewieniu tradycji związanych z kurpiowszczyzną.

Kapela Kurpiowska (fot. ROK Łomża)
Kapela Kurpiowska (fot. ROK Łomża)

Nagrodę przyznaje Związek Kurpiów. Jej wręczenie odbywa się podczas specjalnej gali  w Ostrołęckim Centrum Kultury. W tym roku statuetkę odebrało 10 laureatów, a wśród nich był m.in. profesor Henryk Samsonowicz oraz Kapela Kurpiowska Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Profesor nagrodę otrzymał w kategorii nauka i pióro, a „łomżyńska” Kapela Kurpiowska za ochronę dziedzictwa kulturowego.

Kapela kurpiowska  - śpiewaczka Janina Nasiadko i czterech muzykantów Antoni Nasiadko, Marek Żemek, Jan Suchodoła i Ryszard Motulewicz - to znany zespół folklorystyczny obsługujący imprezy okolicznościowe, festyny, biesiady i ogniska. Muzycy razem występują już od ponad 40 lat – zaczynali jako Kapela przy Skansenie Kurpiowskim. W repertuarze mająa pieśni i utwory regionu kurpiowskiego: polki, oberki, okrąglaki, fafur, olender, stara baba, powolniaki, ale także przyśpiewki weselne i biesiadne z różnych regionów oraz utwory taneczne.

cz
wt, 10 marca 2015 11:27

 
Zobacz także
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0