niedziela, 20 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5771

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


...Dar człowieka dla człowieka. Twoja krew ratuje życie. Dziękujemy!

Dar Serca ...

Ponad 27 litrów krwi oddali w dniu 16.02.2015r. uczniowie i nauczyciele „Ekonomika”. Kolejną, tradycyjną już w szkole akcję krwiodawstwa zorganizowało Szkolne Koło PCK pod kierunkiem nauczyciela Kazimierza Ostaszewskiego, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży.

Około 100 uczniów i nauczycieli systemtycznie oddaje krew w szkolnych akcjach i indywidualnie. W roku szkolnym 2015/15 oddano łącznie 69,3 litrów krwi.

Akcje krwiodawcze w Ekonomika to już tradycja szkoły. Uczniowie i nauczyciele chętnie włączają się do akcji krwiodawstawa, by w ten sposób pomóc bliźniemu, a przecież nie ma nic ważniejszego od zdrowia i życia ludzkiego.

Szkolne Koło PCK poza organizacją zbiórek życiodajnego leku, prowadzi także szkolenia w zakresie ratownictwa przedmedycznego oraz organizuje akcje charytatywne dla potrzebujących.

Szkoła wyposażona jest dodatkowo w defibrylator AED, umiejscowiony w widocznym miejscu na dolnym korytarzu. Dobrze wyposażone apteczki, przyjazny Gabinet Medyczny oraz wirtualny kurs udzielania pierwszej pomocy (zakładka "Pierwsza pomoc") zwiększają poczucie bezpieczeństwa uczniów szkoły.

 

 

Elżbieta Szleszyńska
nie, 08 marca 2015 22:40
Data ostatniej edycji: 2015-04-03 22:26:28

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0