poniedziałek, 21 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Było ślisko

Pięć kolizji i jeden wypadek drogowy wydarzyły się w weekend w Łomży i najbliżej okolicy. Do większości tych zdarzeń doszło na śliskiej nawierzchni drogi, ale zdaniem policjantów w każdym z tych przypadków zawinił przede wszystkim człowiek nie zachowując należytej ostrożności. Sprawca wypadku trafi przed sąd, a sprawcy kolizji od razu otrzymali kilkusetzłotowe mandaty.

Jako wypadek zostało zakwalifikowane zdarzenie z niedzielnego popołudnia na ul. Sikorskiego. Uczestniczyły w nim trzy samochody osobowe. Młoda kobieta kierująca BMW jadąc Sikorskiego w kierunku Wojska Polskiego nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w tył passata hamującego za hamującym przed przejściem dla pieszych fordem mondeo. W efekcie uderzenie uszkodzone zostały te trzy samochody, a kierowca i pasażerka z passata zostali zatrzymani w szpitalu na obserwację.

Pierwsza z serii weekendowych kolizji wydarzyła się w nocy z piątku na sobotę. W okolicach wsi Zabawka na drodze Piątnica Wizna kierowca scanii nieprawidłowo wykonując manewr wymijania uderzył w renaulta megane. Naprawdę niebezpiecznie na drogach było jednak dopiero w niedzielne popołudnie, gdy znowu zaczął padać śnieg. Tuż po godzinie 14. w Piątnicy na skrzyżowaniu Szkolnej i Jedwabieńskiej doszło do zderzenia jeepa z passatem. Winny był kierowca jeepa, który wymusił pierwszeństwo i za to otrzymał mandat 500 zł. Po 17. na Placu Kościuszki cofający kierowca volvo uszkodził golfa. Mniej więcej w tym samym czasie w Kobylinie zbyt szybko jadąca skoda fabia wjechała do rowu. Godzinę później doszło jeszcze do stłuczki na skrzyżowaniu Legionów i Sikorskiego – kierowca daewoo nie dostosował prędkości i uderzył w volkswagena.

W weekend policjanci zatrzymali także w Łomży czterech pijanych kierowców. Dwóch z nich to rowerzyści, który mając po ponad pół promila alkoholu w organizmach w niedzielę późnym wieczorem razem jechali Aleją Legionów.
Natomiast w Wiźnie i podwiźnieńskich Sulkach w niedzielny poranek zatrzymano zaś dwóch innych kierowców, którzy co prawda byli trzeźwi, ale jechali samochodami pomimo ciążących na nich sądowych zakazach prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych.

170627035826.png
cz
pon, 26 stycznia 2015 12:31
Data ostatniej edycji: 2015-01-26 14:19:15

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0