środa, 26 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Pijany dbał o bezpieczeństwo na drodze

Ponad 2,7 promila alkoholu miał 27-latek, który kierował ruchem samochodowym na krajowej „61” w rejonie budowy obwodnicy Bargłowa Kościelnego. O dziwnych gestach mężczyzny zatrzymującego samochody przed zwężeniem jezdni policjantów w czwartek wieczorem powiadomił jeden z kierowców.

Jak podają policjanci 27-latek ubrany był w specjalną odblaskową kamizelkę z napisem „kierowanie ruchem”, miał odpowiednią do tego świetlną tarczę oraz porozumiewał się z innym kierującym ruchem z przeciwnego kierunku przez krótkofalówkę. W trakcie rozmowy z nim  mundurowi wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był mocno pijany. Okazało się, że 27-latek, którego zadaniem było dbanie o bezpieczeństwo ruchu pojazdów w tym miejscu, miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.  Mężczyzna tłumaczył, że pił wcześniej wódkę oraz piwo. Po policyjnej interwencji jego miejsce na drodze zajął kierownik budowy.

27-latek, za pełnienie czynności związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości, odpowie przed sądem. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


cz
pt, 14 listopada 2014 12:56

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0