wtorek, 25 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Szachiści dla Niepodległej

Od ponad 20 lat Klub Szachowy „Maraton” organizuje specjalnie turnieje szachowe dla uczczenia kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada przy szachownicach w Łomży zasiadło 26 zawodników z Łomży, Białegostoku, Ostrołęki, Pruszkowa, Warszawy a nawet jeden z Grodna. Wygrał Wojciech Walewski przed Sergejem Pialesą i Bartoszem Kotarskim.

Wojciech Walewski wygrywając turniej zdobył 8 punktów w 9 rozegranych partia. Jedyny punkt stracił w pojedynku z gościem zza wschodniej granicy. I to Sergej Pialesa, mimo dwóch przegranych partii, zajął drugie miejsce, punktacją dodatkową wyprzedzając najlepszego wśród juniorów Bartosza Kotarskiego (obaj po 7 pkt). Warto dodać, że to właśnie Bartosz był jednym z jego pogromców.

Rozegrany dwa dni wcześniej turniej dla początkujących wygrał z kompletem 5 pkt. Michał Korwek. Na drugim miejscu znalazł się jedyny dorosły uczestnik Krzysztof Chełstowski (4 pkt), który wypełnił też normę na IV kategorię szachową. Trzecim miejscem zadowolić się musiał Rafał Bienias, który uzbierał 3 pkt.

cz
śr, 12 listopada 2014 09:13

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0