wtorek, 22 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Uhonorowani za działalność

Wiesława Kłosińska, Justyna Korytkowska i Jan Nadolny – to tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Łomżyńskiego za promocję powiatu. Przyznawana od 2000 roku Nagroda ma honorować ludzi i instytucje, które wniosły trwały wkład w rozwój społeczno – gospodarczy, kulturowy powiatu łomżyńskiego lub związany z upowszechnianiem i osiągnięciami sportowymi. Od kilku lat wyręczana jest w ramach świętowania Narodowego Święta Niepodległości.

Wiesława Kłosińska to dyrektor biblioteki gminy Łomża w Podgórzu, Justyna Korytkowska to utytułowana biegaczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, która tylko w tym roku zdobyła zdobyła cztery medale Mistrzostw Polski, a Jan Nadolny prowadzi gospodarstwo agroturystyczne „Carski Trakt” w Sulinie w którym stworzył też izbę historyczną gromadząc w niej eksponaty z okolic Wizny.
- Nagrodzeni w tym roku Nagrodą Starosty Łomżyńskiego ludzie czynią przestrzeń w której żyją ciekawszą – podkreślała Elżbieta Gosk ze starostwa powiatowego.  
- Ta nagroda jest dzisiaj dla mnie nie tylko satysfakcją, ale utwierdzeniem w przekonaniu, że nasza biblioteka idzie w dobrym kierunku – mówiła Wiesława Kłosińska podkreślając, że kultura to naszego życia społecznego.
Poza specjalną statuetką, stworzoną przez artystę plastyka Edytę Barańską z Gdańska, nagroda ma także wymiar finansowy.
W trakcie uroczystości uroczystości przyznany przez Ministra Kultury medal zasłużony dla kultury polskiej odebrała Barbara Turowska, kustosz Muzeum Przyrody w Drozdowie.


170627035826.png
Beniamin Dobosz, Lech Szabłowski, Justyna Korytkowska, Jan Nadolny, Wiesława Kłosińska i Adam Sowa
Wiesława Kłosińska, Lech Szabłowski i Adam Sowa
Wiesława Kłosińska
Elżbieta Goski i Justyna Korytkowska
Justyna Korytkowska i Lech Szabłowski
Jan Nadolny
Barbara Turowska
cz
wt, 11 listopada 2014 14:01
Data ostatniej edycji: 2014-11-11 14:10:46

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0