ŁKS ograł Cracovię!

Niespodziewaną wygraną zanotowali w niedzielę juniorzy Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Na własnym boisku podopieczni trenera Arkadiusza Obryckiego 3:1 pokonali ubiegłorocznego wicemistrza Polski w tej kategorii wiekowej, Cracovię Kraków. W ich ślady nie poszli seniorzy ŁKS-u, którzy 0:1 ulegli na wyjeździe Romincie Gołdap.

Walczący o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów łomżanie byli skazywani na pożarcie w starciu z zajmującą po trzynastu meczach wysokie czwarte miejsce drużyną z Krakowa. Jednak niespodziewanie od początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawali miejscowi. Już w 17. minucie prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Michał Tarnowski, wbiegł w pole karne, ale zamiast przelobować wychodzącego bramkarza strzelił prosto w niego. Trzy minuty później skuteczniejszy był Dariusz Kortykowski, który wykorzystał zgranie piłki głową Huberta Boronia i uderzeniem z 11 metrów dał prowadzenie swojemu zespołowi. Strzelec pierwszej bramki mógł jeszcze przed przerwą podwyższyć na 2:0. Widząc wysuniętego na 30 metr przed bramkę golkipera Cracovii pomocnik gospodarzy zdecydował się na loba, jednak piłka minęła słupek o kilkadziesiąt centymetrów. Goście w pierwszej części próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Adriana Jędraszczaka, ale bardzo dobrze spisywała się obrona ŁKS-u kierowana przez Artura Bajora nie dopuszczając do straty gola.

Drugą odsłonę dobrze rozpoczęli miejscowi. W 55. minucie aktywny tego dnia Tarnowski idealnie podał do Bartosza Sulkowskiego, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza zespołu z Krakowa. Pięć minut później w roli głównej wystąpił strzelec drugiego gola dla ŁKS-u. Niestety była to rola negatywna, gdyż dopuścił się on faulu we własnym polu karnym, za co sędzia podyktował jedenastkę. Tę na bramkę kontaktową zamienił Mateusz Wdowiak. Zaraz po wznowieniu gry goście rzucili się do frontalnego ataku, co błyskawicznie wykorzystali ełkaesiacy. Drugą asystą popisał się Tarnowski, a dogodnej sytuacji nie zmarnował Korytkowski i w 62. minucie zrobiło się 3:1. Do końca spotkania gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, a tuż przed ostatnim gwizdkiem mogli pokusić się o czwartego gola, jednak wprowadzony w II połowie Damian Cendrowski przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem gości.
- Bardzo dobrze zagraliśmy jako zespół. Stanowiliśmy kolektyw i dzięki temu odnieśliśmy niezwykle cenne zwycięstwo, które pozwoliło nam opuścić ostatnie miejsce w tabeli - powiedział Obrycki - W tym roku mamy przed sobą jeszcze trzy spotkania i będziemy starali się zdobyć w nich jeszcze kilka punktów, żeby mieć spokojniejszą zimę.

Po pokonaniu Cracovii łomżanie awansowali na 15. miejsce mając na koncie tylko dwa punkty mniej niż zajmująca 11.lokatę Wisła Puławy. Następny mecz nasi zawodnicy zagrają na wyjeździe. W niedzielę, 16 listopada zmierzą się ze Stalą Mielec.

***
Siódmej porażki w tym sezonie doznali seniorzy ŁKS-u. Tym razem za mocna okazała się ekipa beniaminka, Rominty Gołdap - Nie tylko moim zdaniem zagraliśmy lepszy mecz niż poprzedni, zremisowany z KS-em Wasilków. Jednak co z tego - tym razem nie zdobyliśmy ani jednego punktu - przyznaje Marcin Mroczkowski, asystent trenera Roberta Spiechlera - Cały czas brakuje nam skuteczności i jakości w ofensywie. To właśnie w przednich formacjach mamy najwięcej kontuzji. O ile obrona gra lepiej niż na początku sezonu, to mamy problem ze zdobywaniem bramek.
Zespół gospodarzy również nie grzeszył tego dnia skutecznością, ale w 36. minucie Michałowi Mościańskiemu udało się pokonać Macieja Kowalskiego. Wydaje się, że golkiper łomżyńskiego zespołu mógł w tej sytuacji zachować się lepiej i wybić piłkę na rzut rożny. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w całym spotkaniu i trzy punkty pozostały w Gołdapi.
Po tej porażce ełkaesiacy spadli na 9. miejsce w tabeli. Kolejnym ich przeciwnikiem będzie zajmujący ostatnią pozycję beniaminek, Puszcza Hajnówka. Początek spotkania zaplanowano na wtorek, 11 listopada o godz. 13.00.