czwartek, 27 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Białystok Wysoki urzędnik NFZ z zarzutami korupcyjnymi

Zarzut trzykrotnego przyjęcia korzyści majątkowej, a także przekroczenia uprawnień postawiła w czwartek (18.09) prokuratura zastępcy dyrektora ds. medycznych oddziału NFZ w Białymstoku Grzegorzowi Ł. Trzy inne osoby są podejrzane o wręczenie łapówek.

"Zastępcy dyrektora ds. medycznych podlaskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku został przedstawiony zarzut trzykrotnego przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem przez tę osobę funkcji publicznej oraz zarzut przekroczenia uprawnień w zakresie nadzoru nad czynnościami podejmowanymi przez podległych mu pracowników przeprowadzających postępowanie kontrolne" - poinformowała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Wraz z CBA prowadzi ona śledztwo w tej sprawie, ale - zasłaniając się klauzulą tajności zgromadzonych materiałów - nie podaje szczegółów postępowania; m.in. kwot łapówek, o których przyjęcie podejrzany jest urzędnik NFZ, oraz czy przyznał się do zarzutów i czy składał wyjaśnienia.

"Śledztwo jest w toku. Z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa nie udzielamy żadnych innych informacji o tej sprawie" - podała w komunikacie prokuratura.

Trzej inni mężczyźni usłyszeli zarzut wręczenia korzyści majątkowych. Wobec wszystkich podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe.

W środę wieczorem NFZ oficjalnie poinformował o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków zastępcy dyrektora ds. medycznych oddziału Funduszu w Białymstoku. "Podlaski oddział wojewódzki NFZ, we współpracy z organami ścigania, dołoży wszelkich starań w celu wyjaśnienia podejrzeń wobec zawieszonego zastępcy dyrektora" - napisał w środę rzecznik NFZ w Białymstoku Adam Dębski.

cz
cz, 18 września 2014 20:57
Data ostatniej edycji: 2014-09-18 21:02:44

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0