niedziela, 04 grudnia 2016 napisz DONOS@

KOMUNIKAT dot.użytkowania kanalizacji

Szanowni Państwo !
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o. w Łomży zwraca się z prośbą do wszystkich użytkowników urządzeń kanalizacyjnych o należyte z nich korzystanie. Różne odpadki i części stałe, nawet rozdrobnione należy wyrzucać do kosza na śmieci a nie do sedesu. Dlaczego ?

Sieć kanalizacyjna jest zaprojektowana tak, by przyjmować ścieki z naszych domów, nieczystości sanitarne i papier toaletowy. Śmieci wrzucone do toalety, mogą zapchać nie tylko sedes, ale również wewnętrzną kanalizację budynku i stać się przyczyną poważnej awarii.

Dlatego też przestrzegamy i gorąco apelujemy, by nie wrzucać do sedesów :

- artykułów higieny osobistej: podpasek, tamponów, nawilżonych chusteczek i środków higienicznych z zawartością włókien naturalnych i syntetycznych, które nie rozpuszczają się w wodzie , materiałów opatrunkowych, igieł itp.

- ręczników papierowych, szmat, gazet i innych trudno rozpuszczających się w wodzie materiałów, zbijających się w rurach w zwartą masę.

- niedopałków papierosów, lekarstw, farb oraz chemikaliów innych niż powszechnie używane środki czystości. Zawarte w nich substancje chemiczne są szkodliwe dla pożytecznych mikroorganizmów oczyszczających ścieki w biologicznej części oczyszczalni.

- materiałów budowlanych, które opadają na dno przewodów kanalizacyjnych tworząc zwarte, trudne do usunięcia zatory.

- tłuszczów i olejów, które tężejąc w rurach zmniejszają ich średnice i przyśpieszają konieczność remontu instalacji kanalizacyjnej w budynku.

Niewłaściwe korzystanie z kanalizacji powoduje zatory sieci kanalizacyjnych i przepompowni ścieków, co skutkuje zalewaniem ściekami piwnic domów jednorodzinnych i bloków wielorodzinnych . Usuwanie tego typu awarii powoduje wzrost kosztów eksploatacyjnych, co z kolei przekłada się na cenę świadczonych usług za odprowadzenie i oczyszczenie dostarczonych przez Państwa ścieków.

mpwik
śr, 13 sierpnia 2014 07:39
Data ostatniej edycji: 2014-08-13 09:12:53

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0