piątek, 18 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Łomża z okien autobusu jest... taka

Jak widzą Łomżę z okien autobusu komunikacji miejskiej uczniowie Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka można zobaczyć w holu łomżyńskiego ratusza. Prezentowana jest tam wystawa najlepszych prac zgłoszonych do konkursu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji i „plastyka” pt. „Łomża z okien autobusu”. Autorzy najlepszych fotografii oprócz upominków otrzymali możliwość wyrobienia bezpłatnego biletu elektronicznego MPK na jeden, dowolnie wybrany miesiąc.

Do konkursu zgłoszono ponad sto fotografii z autobusu, z autobusem, lub wokół autobusu. Prace oceniało jury w składzie: Ewa Skłodowska, Halina Pawelczyk, Marek Maliszewski i Jerzy Lipiński. Jako najlepszą uznano fotografię  Anny Trzcińskiej. To zdjęcie zrobione przez przednią szybę autobusu jadącego po wybrukowanej ulicy na Starym Rynku. Drugą nagrodę otrzymali Natalii Piaszczyk i Damianowi Pniewskiemu za serię czterech zdjęć z liniami, a trzecia nagroda powędrowała do Martyny Zubel, która uchwyciła pasażerów wsiadających i wysiadających z autobusu MPK. Zdjęcie jest czarno-białe i... smutne. 
Jury przyznało także dwa wyróżnienia – Natalii Grabowskiej za młodą dziewczynę czekającą na autobus, oraz Patrykowi Wiśniewskiemu „za tramwaj”. 
Wystawę w ratuszu będzie można oglądać przez miesiąc. MPK planuje również zorganizowanie pokazów zdjęć na monitorach LCD w empekach jeżdżących po Łomży.

I nagroda – Anna Trzcińska
II nagroda – Natalia Piaszczyk i Damian Pniewski
III nagroda – Martyna Zubel
Wyróżnienie - Natalia Grabowska
Wyróżnienie - Patryk Wiśniewski
cz
wt, 24 czerwca 2014 11:23
Data ostatniej edycji: 2014-06-24 11:32:37

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0