poniedziałek, 24 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Złoto i srebro Karoliny Mroczkowskiej na Mistrzostwach Europy

394 zawodników z 20 państw rywalizowało o prymat starego kontynentu podczas rozegranych w Varnie (Bułgaria) 28 Mistrzostw Europy Seniorów oraz 8 Mistrzostw Europy Juniorów Karate Kyokushin. W tej grupie świetnie zaprezentowała się zawodniczka Łomżyńskiego Klubu Karate Karolina Mroczkowska, która zdobyła dwa cenne medale.

Karolina Mroczkowska
Karolina Mroczkowska

- Jest to tym większy sukces, że jej jako jedynej wśród seniorów i juniorów udało się podczas mistrzostw zdobyć medale w dwóch różnych konkurencjach – podkreśla Dariusz Syrnicki, trener i prezes ŁKK. - Należy nadmienić, iż na podwójny start zdecydowało się kilkadziesiąt osób. Nasza zawodniczka  przede wszystkim obroniła tytuł mistrzyni z ubiegłego roku w walkach  (jap. kumite) oraz zdobyła srebrny medal w układach  (jap. kata) poprawiając lokatę o jedno „oczko”, rok temu zdobyła brąz.  
W reprezentacji Polski podczas ME wystartowały też dwie inne łomżanki Klaudia Lanczewska w konkurencji kata juniorów plasując się na 5 miejscu w stawce  23 zawodniczek, oraz Klaudia Gawryś w konkurencji kumite wagi ciężkiej młodziczek. Niestety w pierwszej walce trafiła na zwyciężczynię kategorii, zawodniczkę z Rosji, której uległa po dość wyrównam pojedynku.

cz
pon, 26 maja 2014 08:36

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0