sobota, 19 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Las ugaszony

16 wozów gaśniczych i około 60 strażaków z województwa podlaskiego, w tym 6 wozów i 25 strażaków z Łomży i najbliższej okolicy, pomagało gasić ogromny pożar lasu w okolicy Kadzidła. Strażacy dwa pożary, które wybuchły w sobotę dogaszali do późnej nocy. Spłonęło około 80 hektarów lasu. W akcji gaśniczej brały udział także trzy samoloty, z których wykonywano zrzuty wody.

Las płonął nieopodal zamieszkałych przez kilkaset osób wsi Grale oraz Gleba, na północ od Ostrołęki. Z ogniem przez kilka godzin walczyło kilkuset strażaków - prawie 80 jednostek PSP z trzech województw mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Działania strażaków utrudniał wiatr, który przenosił ogień.

Leśnicy i strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych i obszarach do nich przylegających. Wysokie temperatury powietrza i wiatr powodują dalsze przesuszanie się ściółki i coraz większe zagrożenie w lasach. Podkreślają też, że 95 proc. pożarów lasów powstaje z winy człowieka.

Dogaszanie lasu
Napełnianie wozów strażackich
Dogaszanie lasu
Dogaszanie lasu
Dogaszanie lasu
Dogaszanie lasu
Dogaszanie lasu
Dogaszanie lasu
Dogaszanie lasu
Dogaszanie lasu
Dogaszanie lasu
cz
nie, 25 maja 2014 09:39
Data ostatniej edycji: 2014-05-25 16:55:51

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0