wtorek, 25 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Możliwe zwolnienia w Operze

Opera i Filharmonia Podlaska ma problemy finansowe. Dyrektor Roberto Skolmowski szuka oszczędności. Niewykluczone, że nie przedłuży umów pracownikom, którym wygasają one w końcu czerwca. Chodzi o ponad dwadzieścia osób z orkiestry, chóru, solistów i pracowników administracji.
O brakach w kasie dyrektor Roberto Skolmowski mówił na zebraniu z załogą. Potwierdził to także muzykom departament kultury Urzędu Marszałkowskiego. Opera ma niespłacony debet w wysokości 3 milionów zł.

Związkowcy napisali list do marszałka województwa Jarosława Dworzańskiego z prośbą o dokładne informacje o finansach Opery. Chcieliby uczestniczyć w rozmowach o programie naprawczym. Ich zdaniem zmniejszenie składu orkiestry i chóru może odbić się na poziomie artystycznym. Muzycy grają bowiem koncerty symfoniczne, opery i musicale.

Dyrektor Opery Roberto Skolmowski mówił, że nie chce na razie komentować sprawy. Podkreśla, że nic nie jest jeszcze przesądzone i będzie rozmawiał o dodatkowych pieniądzach z marszałkiem województwa Jarosławem Dworzańskim.

Jego zdaniem problemy spowodowane są tym, że zbyt dużo pieniędzy pochłania utrzymanie gmachu opery. To 2 i pół miliona zł. rocznie. Budżet placówki wynosi około 20 milionów, plus przychód własny. W ubiegłym roku było to ponad 7 milionów.

Orkiestra Opery liczy 105 osób, chór 66. W tym roku przypada 60 lecie utworzenia orkiestry symfonicznej w Białymstoku.

cz
śr, 21 maja 2014 17:03

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0