sobota, 10 grudnia 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Pierwszy Rekord Polski w Łomży

Ponad 500 zawodników z 22 klubów i szkół z województwa podlaskiego i mazowieckiego, wzięło udział w rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Łomży Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce im. Tadeusza Susoła.
- Podczas zawodów padło kilka bardzo dobrych wyników, a najlepszym z nich był Rekord Polski w rzucie oszczepem Juniorów Młodszych, który uzyskał Mateusz Strzeszewski (ZSR CKP Białystok ) rzucając na odległość 76,12 m – przekazuje w relacji z zawodów MOSiR Łomża. - Tym samym na Stadionie Miejskim w Łomży po raz pierwszy padł wynik zaliczany przez PZLA do rekordów Polski.

Zawody pod Patronatem Prezydenta Miasta Łomża zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży oraz Ludowy Klub Sportowy „Narew-Kurpiewski” Łomża. Lekkoatleci rywalizowali w kilkunastu różnych dyscyplinach. Oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

Kobiety
100 m - 1. Ewelina Popowska (KS Podlasie Białystok) 12,22 s,; 
200 m - 1. Ewelina Popowska (KS Podlasie Białystok) 25.06 s; 
400m. -1. Paulina Makiewicz (KS Podlasie Białystok) 55.54s ; 
400 m ppł. -1. Joanna Piotrowska (KS Podlasie Bialystok) 68.97s ;
800 m – 1. Izabela Dziedziech (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 2:13.26 ; 
1500 m – 1. Ewelina Lubiejewska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 4:48,13 ;.
skok  w dal - 1. Natalia Chylińska (MKS Pogoń Siedlce) 6.08, 
kula (4 kg) - 1. Aldona Magdalena Żebrowska (WSWFiT) 15,83 m; 
dysk (1 kg) – 1.Daria Zabawska (ZSR CKP Białystok) 49.17;  
oszczep j mł. -1. Paulina Sobolewska (KS Podlasie Białystok) 32.14 m ; 
trójskok - 1. Ewa Korniluk (ZSR CKP Białystok) 12,13 m. 
2000 m przeszkody – Daria Michałowska (UKS Technik Augustów) 7:25.26 ; 
skok wzwyż – 1. Joanna Bernatowicz ZS Suchowola 1.64 m 

Mężczyźni 
100 m - 1. Kamil Bijowski (KS Podlasie Bialystok) 10.92 s; 
200 m - 1. Łukasz Nabiałek (MKS Juwenia Białystok); 22,21s ; 
400. - 1. Jakub Strzelczyk (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 51.51; 
400m ppł.(84,0) - 1. Mateusz Paczuszórski 60.98 s; 
400m ppł – 1. Bartosz Dudek 53.63 s ; 
800 m – Paweł Podlakowski (OKLA Ostrołęka) 2:00.94; 
dysk jmł (1.5 kg) – 1. Mateusz Wysocki (LŁKS Prefbet Śniadowo) 43.45 ; 
dysk Krystian Olizarowicz (IV LO Białystok) 46.63 m ; 
wzwyż - 1. Piotr Sawczyński (ZSR CKP Białystok) 208 cm; 
kula (5kg) - 1. Mateusz Boruch (OKLA Ostrołęka) 16.14 m ; 
kula (6kg ) Bartosz Kurzych (OKL Ostrołęka) 15.25 m; 
trójskok - 1. Kamil Popowski (ZSR CKP Białystok) 14.15 m; 
oszczep j mł (700)- 1. - Mateusz Strzeszewski (ZSR CKP Białystok) 76.12 m.; 
oszczep - Kamil Szalecki (KS Podlasie Białystok) 72.89 m; 
w dal – Kamil Szczesiul (MKS Juwenia Białystok) 6.89 m ; 
1500 m – 1. Sylwester Jaciuk ( MKS Pogoń Siedlce) 4:02.16;  
2000 m przeszkody -1. Maciej Bielawiec (KS Podlasie Białystok) 5:57.31

161121091207.gif
cz
wt, 20 maja 2014 13:33
Data ostatniej edycji: 2014-05-20 17:27:40

 
161109032208.jpg
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0