piątek, 28 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Prezydent Czerniawski na emeryturze od pół roku

„Z dniem 15 października ub.r., po osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego, co nastąpiło w momencie ukończenia przez Mieczysława Czerniawskiego 65 lat i 3 miesięcy, ZUS wyliczył i rozpoczął wypłacanie pełnej emerytury” - podaje Łukasz Czech z ratusza tłumacząc wskazania w ubiegłorocznym oświadczeniu majątkowym prezydenta Czerniawskiego dochodów z emerytury.
Podana tam kwota 13 tysięcy 638,59 złotych, to jak wyjaśnia Czech „wysokość dochodu z emerytury za okres 2,5 miesiąca”.

Prezydent Mieczysław Czerniawski
Prezydent Mieczysław Czerniawski

Łukasz Czech odnosi się także do wykazanej przez prezydenta Czerniawskiego emerytury w oświadczeniu majątkowym złożonym tuż po objęci urzędu prezydenta Łomży. 
- W momencie skończenia 60 lat Mieczysław Czerniawski nabył prawa do pobierania tzw. wcześniejszej emerytury.  Po objęciu funkcji Prezydenta Miasta, Mieczysław Czerniawski zawiesił jej pobieranie z uwagi na przekroczenie limitu zarobków określonego w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – podaje Łukasz Czech. - W oświadczeniu majątkowym za 2010 rok jest informacja o osiągniętym dochodzie z tytułu „wcześniejszej” emerytury, pobieranej przez Mieczysława Czerniawskiego jeszcze przed objęciem funkcji Prezydenta Miasta. W pozostałych oświadczeniach nie było tego typu informacji, ze względu na niepobieranie przez Prezydenta takiego świadczenia.

cz
cz, 08 maja 2014 09:27

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0