poniedziałek, 05 grudnia 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Fotografie pamięci narodowej

Sto fotografii prezentujących pomniki, mogiły i groby nadesłali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Łomży i regionu na powiatowy konkurs fotograficzny „Miejsca Pamięci, Walki i Męczeństwa Narodu Polskiego – Bohaterowie Naszej Ziemi”. Wśród najmłodszych uczestników – klas 1 – 3 szkoły podstawowej konkurs wygrał Michał Dobrowolski z SP7 w Łomży, wśród uczniów klas 4-6 podstawówek najwyżej oceniono zdjęcie Krystiana Wysockiego z SP2 w Łomży, a wśród gimnazjalistów Jakuba Chludzińskiego, ucznia gimnazjum związanego z KF „PSTRYK” działającym przy SP w Sławcu.

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży. Jego celem było propagowanie sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej; oraz znajdowanie i podkreślanie charakteru miejsc pamięci, walki i męczeństwa narodu polskiego; upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej; kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych oraz kultywowanie wartości i ideałów; wzbogacenie wiedzy historycznej, a także rozwijanie pasji badawczej młodego pokolenia.
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów najlepszym młodym fotografikom pamięci narodowej nastąpi 12 maja 2014r. podczas uroczystości przekazania Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży nowego sztandaru i IV rocznicy posadzenia przed szkołą Dębów Pamięci. 

WYNIKI KONKURSU:
KATEGORIA I /klasy I – III – szkoła podstawowa/
I miejsce - Michał Dobrowolski - SP7 w Łomży
II miejsce - Maria Róża Chmielewska - SP5 w Łomży
III miejsce - Aleksander Sobieszuk - SP2 w Łomży
Wyróżnienia
Magdalena Sierzputowska – KF „PSTRYK” przy SP w Sławcu
Aleks Jędrzejek - SP7 w Łomży

KATEGORIA II /klasy IV – VI – szkoła podstawowa/
I miejsce - Krystian Wysocki - SP2 w Łomży
II miejsce - Kinga Jankowska - KF „PSTRYK” przy SP w Sławcu
II miejsce - Kacper Kulikowski - KF „PSTRYK” przy SP w Sławcu
Wyróżnienia
Mateusz Sierzputowski - KF „PSTRYK” przy SP w Sławcu
Tomasz Matlak - KF „PSTRYK” przy SP w Sławcu

KATEGORIA III /klasy I – III – gimnazjum/
I miejsce - Jakub Chludziński - KF „PSTRYK” przy SP w Sławcu
II miejsce - Wiktoria Choromańska - KF „PSTRYK” przy SP w Sławcu
III miejsce - Klaudia Proniewska - PG 6 w Łomży
Wyróżnienia
Kinga Gutowska - ZSS w Nowogrodzie
Magdalena Banach - ZSS w Nowogrodzie
Adam Baczewski - PG 9 w Łomży

161121091207.gif
cz
śr, 07 maja 2014 08:40
Data ostatniej edycji: 2014-05-07 09:25:58

 
161201033137.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0