piątek, 28 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Rajd busem przez Grajewo

Kamera policyjnego nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała karkołomne wyczyny drogowe litewskiego kierowcy jadącego „na trzeciego” przez Grajewo. 37-latkowi zatrzymano już prawo jazdy, a stanie on jeszcze przed sądem w trybie przyspieszonym. Policjanci zapowiadają, że będą domagać się wysokiej grzywny nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakazu prowadzenia pojazdów na terenie Polski.

Rajd busem przez Grajewo

źródło: KWP Białystok

Jak podaje oficer prasowy KPP w Grajewie w niedzielny wieczór patrol drogówki jadący ul. Piłsudskiego zauważył nadjeżdżającego z naprzeciwka dostawczego citroena, którego kierowca w gęstym ulicznym ruchu wyprzedzał inne pojazdy „na trzeciego”. 
Samochód wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych kończąc taki manewr na przejeździe kolejowym. Przejeżdżając przez powierzchnię wyłączoną z ruchu i podwójną linię ciągłą zmuszał, chcących uniknąć zderzenia, nadjeżdżających z naprzeciwka kierowców do ucieczki na prawą stronę. Jednym z takich aut był również nieoznakowany, policyjny radiowóz wyposażony w wideorejestrator, który natychmiast ruszył za piratem drogowym nagrywając jego niebezpieczne wyczyny. Po zatrzymaniu ściganego samochodu okazało się, że za kierownicą zasiada 37-letni obywatel Litwy, a wewnątrz jest sześcioro pasażerów! Policjanci zatrzymali piratowi drogowemu prawo jazdy, a jego samego w policyjnym areszcie. Litwin stąd w trybie przyspieszonym zostanie doprowadzony do sądu razem z wnioskiem o ukaranie go za szaleńczą jazdę i popełnione w jej trakcie wykroczenia. W tej sprawie oskarżycielem publicznym będzie Policja, a sprawcy grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski.

cz
pon, 05 maja 2014 18:29
Data ostatniej edycji: 2014-05-05 18:33:02

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0