piątek, 22 września 2017 napisz DONOS@

Wymiana komendantów

- Łomża od wielu lat nie miała tak dobrego komendanta – mówił Tomasz Wilk, prokurator okręgowy w Łomży żegnając odchodzącego na emeryturę komendanta miejskiego policji inspektora Andrzeja Ryńskiego.
Ryński szefem policji w mieście był przez pięć lat. Na emeryturę przeszedł po niemal 33 latach służby. Podczas tej samej uroczystości komendę nad łomżyńskimi policjantami przejął podinspektor Jacek Adamski. To młody, zaledwie 37-letni policjant z Białegostoku.
- Andrzej gwarantuję Ci, że po Tobie jednostkę bierze świetny oficer z otwartą głową – mówi insp. Krzysztof Lewicki, zastępca komendanta wojewódzkiego.

Na uroczystości w łomżyńskiej komendzie obecni byli nie tylko oficerowie policji, ale także m.in. przedstawiciele władz samorządów, szefowie innych służb mundurowych oraz prokuratury.  Rozkaz o odwołaniu z dniem 11 kwietnia komendanta Ryńskiego komendant wojewódzki podpisał w poniedziałek 7 kwietnia. 
- Mam honor i zaszczyt pożegnać się po 5 latach  - mówił wzruszony inspektor Andrzej Ryński. - Cieszę się, że mogę w taki sposób się pożegnać. Czynię to z żalem. To bardzo dobra jednostka, mam tu wielu przyjaciół.
- Twoje odejście ze służby jest wyjątkowo przykre – odpowiadał insp. Krzysztof Lewicki, zastępca komendanta wojewódzkiego podkreślając, że z komendantem Ryńskim znają się od wielu lat. - Policjantów z pasją takich jak Ty jest niewielu. Dziękuje za ponad 32 lata służby. Tak powinno się żegnać takich ludzi – dodawał. 
Dwa dni po rozkazie odwołującym komendanta Ryńskiego komendant wojewódzki policji podpisał rozkaz powołujący od 12 kwietnia na komendanta w Łomży podinspektora Jacka Adamskiego. 
- Andrzej gwarantuję Ci, że po Tobie jednostkę bierze świetny oficer z otwartą głową – mówi insp. Lewicki.
- Cieszę się, że to Jacek przejmuje schedę. To oficer z górnej półki – odpowiadał Ryński. 
- Chciałbym na początku podziękować komendantowi wojewódzkiemu za  szansę jaką dostałem – mówił przejmujący komendę w Łomży podinspektor Jacek Adamski. - To zaszczyt kierować taką komendą, która stawiana jest jako przykład dobrej współpracy z samorządami, prokuraturą, służbami... Komenda ma świetnych policjantów i pracowników policji o czym wiem nawet z własnego doświadczenia – dodawał.  

Podinspektor Jacek Adamski służbę w policji rozpoczął w 1996 r. Był m.in. naczelnikiem prewencji w I Komisariacie Policji w Białymstoku, naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Białymstoku, a przez ostatnie trzy lata naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Inspektor Krzysztof Lewicki, inspektor Andrzej Ryński i podinspektor Jacek Adamski
Odczytanie rozkazów
Inspektor Krzysztof Lewicki i inspektor Andrzej Ryński
Inspektor Krzysztof Lewicki, inspektor Andrzej Ryński, podinspektor Jacek Adamski, młodszy inspektor Robert Górecki i aspirant sz. Sławomir Runo
Inspektor Andrzej Ryński i podinspektor Jacek Adamski
Inspektor Andrzej Ryński żegna się ze swoim zastępcą mł. insp. Robertem Góreckim
Starosta Lech Szabłowski żegna insp. Andrzeja Ryńskiego
Pożegnanie służb mundurowych
cz
pt, 11 kwietnia 2014 13:41
Data ostatniej edycji: 2014-04-11 14:15:57

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0