niedziela, 30 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Gimnazjalista w cenie

Piętnaście szkół ponadgimnazjalnych z Łomży, Ostrołęki i okolicznych miejscowości prezentowało swoje atuty w Miastkowie. W tutejszym Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się szóste już Targi Edukacyjne zorganizowane przez Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie. Wydarzenie adresowane było do uczniów klas trzecich tego gimnazjum aby pomóc im świadomie wybrać kierunek dalszego kształcenia.

Do Miastkowa ze swoją ofertą edukacyjną przyjechało 15 szkół średnich i zawodowych z Łomży i Ostrołęki, które zabiegają aby jak najwięcej młodzieży kończącej naukę w gimnazjum przekonać do kontynuowania nauki właśnie w tych szkołach. Jak przekazują organizatorzy Targów głównym celem spotkania było przedstawienie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych oraz pomoc gimnazjalistom w wyborze najodpowiedniejszej ścieżki kształcenia. 

I z łomżyńskich szkół w Miastkowie prezentowały się niemal wszystkie – chyba tylko za wyjątkiem ogólniaków nr 1, 2 i 3, które generalnie nigdy nie narzekały na niedobory uczniów chcących w nich się uczyć. Były tu: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4, Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5,  Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Akademicka Szkoła Ponadgimnazjalna, Zasadnicza Szkoła Zawodowa ZDZ, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy.
Swoja ofertę prezentowały także 4 szkoły z Ostrołęki, jedna z Troszyna oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Marianowa. 
Organizatorzy przekazują, że stoiska przygotowane przez gości, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, jej rodziców oraz nauczycieli, a całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

cz
cz, 10 kwietnia 2014 08:17
Data ostatniej edycji: 2014-04-10 08:24:35

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0