niedziela, 30 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Mlekovita wyjaśnia sprawę zakazu eksportu do Rosji

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem poinformowała, że wyjaśnia sprawę zakwestionowania przez Rosjan produktów mleczarskich.
W oświadczeniu przesłanym mediom tłumaczy, że nie chodzi o gotowe produkty, a jedynie o surowiec do dalszego przetwórstwa.

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji zapowiedziała w poniedziałek (07.04), że od 17 kwietnia wstrzymuje import z Mlekovity, a jako powód podała wykrycie podczas badań laboratoryjnych bakterii z grupy pałeczek jelitowych.

Mlekovita zaznacza, że nadal eksportuje swoje produkty do Federacji Rosyjskiej, a zaistniała sytuacja dotyczy tylko jednego z wielu zakładów tej spółdzielni. "Obecnie cała sytuacja jest w trakcie wyjaśniania i nie dotyczy produktów gotowych, ale wysyłki surowca przeznaczonego do dalszego przetwórstwa" - informuje Mlekovita.

Zapewnia też, że w zakładzie produkcyjnym utrzymany jest prawidłowy reżim sanitarno-higieniczny, co potwierdziły wielokrotne urzędowe kontrole, m.in. przeprowadzone przez inspektorów rosyjskiego nadzoru. Ostatnia kontrola była przeprowadzona w listopadzie 2013 r.

Spółdzielnia informuje, że wszystkie produkty są prawidłowej jakości i badane są w niezależnych, akredytowanych laboratoriach zgodnie z zatwierdzonym przez Urzędowego Lekarza Weterynarii harmonogramem badań.

cz
śr, 09 kwietnia 2014 08:11

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0