poniedziałek, 24 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rosja zabroniła importu produktów Mlekovity

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji wstrzymała od 17 kwietnia import mleka i produkcji mlecznej ze Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem.
Jako powód podała wykrycie podczas badań laboratoryjnych w produktach polskiej firmy bakterii z grupy pałeczek jelitowych. Prezes Mlekovity Dariusz Sapiński zaprzeczył, jakoby w produktach Spółdzielni znajdowały się takie bakterie.

Na poniedziałkowej (07.04) konferencji prasowej organizowanej przez branżę mięsną minister rolnictwa Marek Sawicki sygnalizował, że polska firma mleczarska będzie miała zamknięty dostęp do rosyjskiego rynku. Nie ujawnił jej nazwy.

"Martwi mnie zapowiedź zablokowania eksportu jednej z dużych firm mleczarskich na rynek rosyjski. O tym będzie trzeba jeszcze rozmawiać z Rosjanami. Bo być może po tej decyzji będą kolejne" - zaznaczył szef resortu rolnictwa.

Mlekovita jest drugim zakładem mleczarskim z Polski, któremu Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego z takiego powodu w tym miesiącu zabroniła eksportu do Federacji Rosyjskiej. Od 2 kwietnie zakaz taki obowiązuje ROTR Spółdzielnię Mleczarską w Rypinie.

Natomiast od 5 lutego sprzedawać swoich wyrobów do Rosji nie może też spółka Hochland Polska Zakład Mleczarski w Baranowie. Tamta decyzja jest konsekwencją kontroli przeprowadzonej w listopadzie 2013 roku przez Rossielchoznadzor w firmach w Polsce zainteresowanych eksportem do FR.

Uprawnienia do eksportu do Rosji ma około 30 zakładów mleczarskich z Polski.

cz
wt, 08 kwietnia 2014 08:25

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0