środa, 23 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Dzieci mogły wypaść przez dziurę w podłodze gimbusa

Przerażający stan techniczny busa marki Lublin, którym gmina Mały Płock dowoziła dzieci do szkół, ujawniła Inspekcja Transportu Drogowego. Samochód skontrolowano pod koniec ubiegłego tygodnia. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku nie mogli uwierzyć jak pojazd ten mógł zostać dopuszczony przez organizatora tj. Urząd Gminy do przewozu dzieci, oraz jakim cudem z wynikiem pozytywnym przeszedł on badania techniczne.

Jak podaje Inspekcja w gimbusie stwierdzono szereg nieprawidłowości w tym najpoważniejsze to skorodowane elementy konstrukcyjne, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawny hamulec postojowy, niesprawne światło stop i inne. Podłoga pojazdu była skorodowana w takim stopniu, że zagrażało to wypadnięciem pasażerów bezpośrednio na jezdnię. Ławki, na których przewożono dzieci były przymocowane na „przysłowiowe druty”. 
W związku ze stwierdzonymi usterkami inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz zakazali dalszej jazdy. 

Uwagę inspektorów zwrócił również fakt, że pojazd przeszedł z wynikiem pozytywnym badania techniczne w związku z tym poinformowany zostanie organ nadzorujący pracę Stacji Kontroli Pojazdów, w której ostatni raz kontrolowany pojazd uzyskał dopuszczenie do poruszania się po drogach publicznych.

170627035826.png
fot. WITD Białystok
fot. WITD Białystok
fot. WITD Białystok
fot. WITD Białystok
fot. WITD Białystok
cz
śr, 02 kwietnia 2014 08:52
Data ostatniej edycji: 2014-04-02 08:57:04

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0