czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Karatecy z medalami

9. zawodników Łomżyńskiego Klub Karate wróciło do domu z pucharami i medalami z prestiżowego turnieju Karate Kyokushin IKO MAZOVIA CUP. W Józefowie pod Warszawą rywalizowało 368 zawodników z 34 klubów z Polski i Litwy. Drużynowo ŁKK zajął czwarte miejsce, wyprzedzając liczniej reprezentowane kluby. Dobrze zaprezentowali się także młodzi taekwondziści z KU AZS PWSIP Łomża, którzy w weekend rywalizowali w Giżycku.

Paulina Piorunek (fot. Jerzy F. Miller)
Robert Stępkowski - po prawej (fot. Jerzy F. Miller)

Jak przekazuje Marek Czech instruktor karate ŁKK pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli: Marlena Łukian w kategorii Kumite (walki) Seniorki do 60 kg, Magdalena Zubrycka w kategorii Kumite Kadetki do 50 kg oraz Kacper Łepkowski w kategorii Kumite Kadeci do 45 kg.
Drugie miejsca zajęli: Klaudia Lanczewska Kata (układy) Kobiet, Stanisław Długozima w kategorii Kumite Oldboy Pierwszy Krok do 80 kg, Wiktor Kacprzyk w kategorii Kumite Dzieci do 30 kg oraz Mateusz Długozima w kategorii Dzieci Młodsze do 35 kg.
Na najniższym szczeblu podium stanęli: Wiktor Jezusek w Kumite Dzieci powyżej 45 kg, Nikola Trzcińska w Kumite Kadetek powyżej 50 kg oraz Wiktoria Korytkowska w Kumite Młodziczek do 50 kg.

Tymczasem - jak przekazuje dr Jerzy F. Miller - na obiektach Centralnego Ośrodka Sporu w Giżycku została zorganizowana Warmińska-Mazurska Liga Taekwondo Olimpijskiego. W zawodach wystartowało 250 zawodników z województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, lubelskiego oraz podlaskiego, które reprezentowane było przez Klub Uczelniany AZS PWSIP Łomża. W kategorii wiekowej juniora młodszego dwoje łomżyńskich zawodników Paulina Piorunek, w kategorii wagowej do 50 kg, oraz Robert Stępkowski, w kategorii wagowej do 53 kg, zajęli drugie miejsca.
Trenerem zawodników jest Paweł Remiszewski, a sponsorem sekcji taekwondo olimpijskiego jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy