Oba ŁKS-y zapunktowały

Mariusz Baranowski

Drugą wiosenną wygraną zapisali na swoim koncie grający w III lidze seniorzy Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W Bielsku Podlaskim pewnie pokonali miejscowego Tura 3:0. Z jednym punktem do domu wrócili natomiast juniorzy ŁKS-u, którzy zremisowali na wyjeździe z Sokołem Ostróda 2:2.

Zarówno Tur jak i ŁKS to zespoły, które znajdują się w dolnej części tabeli i podstawowym ich celem jest walka o utrzymanie. Przed tym spotkaniem w lepsze sytuacji byli gospodarze, którzy plasowali się na 11. pozycji mając na rywalami siedem punktów przewagi. Na boisku jednak ta przewaga była widoczna tylko przez pierwsze dziesięć minut. Bielszczanie zagrali bardzo mocnym pressingiem spychając gości do głębokiej defensywy. Oddali wtedy jeden bardzo groźny strzał, ale Łukasz Trochim nie dał się zaskoczyć. Po tym krótkim okresie dominacji Tura, do głosu doszli coraz pewniej grający łomżanie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Wynik spotkania w 20. minucie otworzyć Maciej Malinowski. Dziesięć minut później swojego pierwszego gola oficjalnym meczu ŁKS-u zdobył Amerykanin Alex Rodier, a w 34. minucie na 3:0 podwyższył Mariusz Baranowski. W tym momencie było już niemal pewne, że trzy punkty pojadą do Łomży.

W drugiej połowie ełkaesiacy nie odpuszczali i próbowali zdobyć kolejne gole. I trzeba przyznać, że mieli ku temu znakomite okazje. Dwukrotnie jednak sytuacje sam na sam z bramkarzem Tura, Łukaszem Szczepanikiem przegrali Baranowski i wracający po chorobie Rafał Maćkowski, a piłkę po strzale Przemysława Olesińskiego z linii bramkowej wybili obrońcy. Gospodarze po przerwie byli tylko tłem dla dobrze grających przeciwników i nie byli w stanie zdobyć nawet gola honorowego.
- Myślę, że zagraliśmy najlepszy mecz w tej rudzie. Na pewno można mieć trochę pretensji do skuteczności, bo tych bramek mogło być przynajmniej dwa razy tyle. Jednak mamy kolejne trzy punkty i to jest najistotniejsze - powiedział po meczu asystent trenera ŁKS-u, Marcin Mroczkowski - W końcu dobrze zaprezentowała się nasza defensywa, w której prym wiedli Kamil Stankiewicz i wracający po dłuższej nieobecności w Łomży Tomasz Staniórski.

W trzech wiosennych meczach łomżanie zdobyli 7 punktów i dzięki temu awansowali na 14. miejsce w tabeli mając tyle samo oczek co dwunasty Motor Lubawa. W kolejnym spotkaniu o zwycięstwo może być zdecydowanie trudniej. Do Łomży przyjeżdża bowiem nieobliczalna ekipa MKS-u Korsze, która prezentuje otwarty futbol, niemal co mecz strzelając, ale i tracąc sporo goli. Głównie dzięki bramkostrzelnym napastnikom korszanie zajmują obecnie wysokie 4. miejsce i na pewno będą faworytem. Dla ŁKS-u będzie to, jak podkreśla na każdym roku trener Robert Speichler, "kolejny mecz o życie", a to wskazuje, że kibice będą mogli zobaczyć ciekawe piłkarskie widowisko. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 29 marca na godz. 14.00.

Tylko punkt juniorów
Mogliśmy mieć cztery, a mamy jeden - tak zapewne myślą juniorzy Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 występujący w Centralnej Lidze Juniorów po dwóch pierwszych spotkaniach. Po pechowo przegranym meczu inaugurującym rundę rewanżową z AP ŁKS Łódź, kiedy to rywale strzelili gola na 4:3 w ostatnich sekundach spotkania, podobna sytuacja miała miejsce w Ostródzie. Podopieczni trenera Artura Obryckiego od zmierzyli się tam z miejscowym Sokołem i byli bardzo blisko odniesienia zwycięstwa. Na golu zawodnika gospodarzy, Łukasza Goździejewskiego w 52. minucie łomżanie odpowiedzieli dwoma trafieniami niezawodnego Tomasza Świderskiego, który na listę strzelców wpisał się w 60. i 73. minucie. Niestety korzystnego wyniku nie udało się dowieźć do końca, gdyż już w doliczonym czasie gry wyrównującego gola zdobył Daniel Łęgowski.
Ten remis pozwolił łomżanom awansować na 9. miejsce, ale niestety nie udało się powiększyć przewagi nad strefą spadkową, która obecnie wynosi zaledwie dwa punkty. Następnym przeciwnikiem będzie MOSP Białystok, który zajmuje 7. lokatę mając dwa oczka przewagi nad ŁKS-em. Ten pojedynek zostanie rozegrany w Łomży 30 marca o godz. 14.00. Wstęp wolny.