czwartek, 24 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Taki alkohol może zabić

Ponad 350 litrów nielegalnego spirytusu przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej z Łomży. Alkohol znajdował się w pięciolitrowych, plastikowych butelkach, które 48-letni mieszkaniec Łomży przewoził swoim kia sorento.
- Przeprowadzone na miejscu badanie alkoholomierzem potwierdziło, że zatrzymany alkohol to spirytus o mocy 89 % - podaje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku, podkreślając, że to prawdopodobnie odkażony spirytus techniczny.

Bagażnik zatrzymanego w Łomży kia wyładowany kartonami w których było 350 litrów nielegalnego spirytusu. fot. Izba Celna w Białymstoku
Bagażnik zatrzymanego w Łomży kia wyładowany kartonami w których było 350 litrów nielegalnego spirytusu. fot. Izba Celna w Białymstoku

Nielegalny towar wraz z samochodem zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Łomży. Próbki alkoholu trafiły już do badań w białostockim Laboratorium Celnym, które mają potwierdzić czy to faktycznie jest odkażony spirytus techniczny. 
- Służba Celna przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z niepewnych źródeł (np. z bazarów i targowisk), ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia potencjalnych konsumentów – podkreśla Maciej Czarnecki.
Aktualnie funkcjonariusze Służby Celnej ustalają skąd pochodził i kto miał być jego faktycznym odbiorcą przejętego w Łomży alkoholu. Przeciwko mężczyźnie wszczęto sprawę karną skarbową. Grozi mu wysoka grzywna.

170627035826.png
cz
cz, 20 marca 2014 15:58
Data ostatniej edycji: 2014-03-20 16:04:28

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0