poniedziałek, 24 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Łomżyńskie firmy wyremontują łomżyńskie ulice

Cztery duże inwestycje drogowe w Łomży zrealizują trzy firmy, które mają siedziby w mieście. Urzędnicy z ratusza zakończyli już wybór najlepszych ofert w przetargach na remonty i budowy ulic Przykoszarowej, Browarnej i podzielonej na dwie części Meblowej. Wszystkie wygrały łomżyńskie firmy. W sumie za te inwestycje w ciągu dwóch lat kasy miasta maja one otrzymać niemal 39 milionów złotych.

Przetarg na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie ulic Meblowej i Ciepłej w Łomży w zakresie budowy i rozbudowy ulicy Meblowej na długości ok. 800 metrów od strony Wojska Polskiego wraz z budową układu komunikacyjnego oraz budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej wygrało konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży. Firma ma już podpisaną umowę z miastem i zaczęła prace. Wartość kontraktu opiewa na niemal 17,9 mln zł. 
Drugą część dwujezdniowej ulicy Meblowej – tę od strony ul. Poznańskiej – zbudować ma spółka  BIK-PROJEKT z Łomży. Jej cena to nieco ponad 6, 9 mln zł. Ta sama firma złożyła najkorzystniejszą ofertę na przebudowę i budowę ulicy Browarnej wraz z nowym mostem przez Łomżyczkę. Za zrealizowanie tego zadania ma otrzymać z miasta ponad 9,35 mln zł.
Najniższa wartościowa będzie przebudowa ulicy Przykoszarowej. Najkorzystniejsza oferta 4,6 mln zł pochodziła od łomżyńskiego Makbudu, będącego oddziałem firmy z Bielska Podlaksiego.   
Przykoszarowa ma być ukończona jeszcze w tym roku, na zbudowanie pozostałych ulic firmy będą miały czas do niemal połowy przyszłego roku.

cz
cz, 13 marca 2014 16:38
Data ostatniej edycji: 2014-03-13 16:44:20

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0