Monika Marcińczyk ponownie Mistrzynią Polski Młodzików w szachach klasycznych

Monika Marcińczyk z Klubu Szachowego MARATON została Mistrzynią Polski Młodzików w szachach klasycznych. W zakończonych w Jastrzębiej Górze Mistrzostwach łomżyńska szachistka uzyskała 7,5 pkt z 9 partii, co dało jej pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyni Polski. - Cieszymy się bardzo z tego sukcesu, bo pokazuje on, że nasza praca ma sens i przynosi efekty – mówi Vafy Mammadov trener Moniki Marcińczyk.

Ogółem w finale Mistrzostw Polski Młodzików, rozegranym w dniach 2-9 marca 2014 roku w Jastrzębiej Górze, wzięło udział 62 najlepsze polskie szachistki z roczników 2005 i 2004.
- Monika od początku była faworytką rozgrywek. Startowała z numerem jeden i wspaniale udźwignęła ten ciężar – cieszy się Grzegorz Kotarski, prezes łomżyńskiego MARATON-u.
Dla Moniki Marcińczyk zwycięstwo w Jastrzębiej Górze to drugi w jej krótkiej karierze tytuł Mistrzyni Polski w szachach klasycznych. Poprzednio Monika wygrała Finał w 2012 roku, a w roku ubiegłym, grając jako młodszy rocznik, zajęła 4. miejsce będąc jednocześnie najlepszą zawodniczką wśród swoich rówieśniczek.

W Mistrzostwach Polski Młodzików, oprócz Moniki udział wzięła również Malwina Szewczyk z MUKS ŁASz Leonardo i koleżanka klubowa naszej Mistrzyni Karolina Chojnowska. Dla Malwiny, która z wynikiem 5,5 pkt zajęła 17. miejsce był to już kolejny występ na Mistrzostwach. Karolina, która po raz pierwszy wzięła udział w imprezie tej rangi i bardzo się stresowała, uzyskała 4,5 pkt i zajęła 31. miejsce.