niedziela, 20 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Piękna Łomża... ze śmieciami

Tony śmieci leżące w okolicach nowej ulic Spokojnej i Kraski znalazł jeden z mieszkańców Łomży. Sterty śmieci zalegają opuszczony budynek byłej stacji PKP, są ciągną się wzdłuż polnej drogi łączącej ulicę Spokojną z ulicą Kraska i leżą na brzegu, a nawet w małym zbiorniku wodnym, który połączony jest z rzeczka Łomżyczką.
- Parę dni temu zgłosiłem te miejsca do mapy nielegalnych wysypisk śmieci i może w końcu ktoś się tym zainteresuje – podkreśla czytelnik przekazując i nam zdjęcia start śmieci z Łomży.

Anna Sobocińska, rzeczniczka prasowa prezydenta mówi, że do ratusza nikt takich dzikich składowisk śmieci nie zgłaszał. Także Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej w Łomży, podaje iż dotychczas zgłoszenia o zalegających śmiechach w tej części miasta nie było. Komendant zapowiada, że strażnicy miejscy przyjrzą im się. Jeśli śmieci są na terenie prywatnym, to posprzątać je będzie musiał właściciel, a jeśli na gruncie miejskim uprzątnie je MPGKiM.
- Takich zgłoszeń o dzikich wysypiskach śmieci w Łomży dużo nie ma – podkreśla komendant Bogdan Rutkowski. - Sami strażnicy w trakcie podejmowanych codziennych czynności na bieżąco monitorują teren miasta i jeśli gdzieś widzą śmieci to nakazują ich usunięcie. Zgłoszeń jest kilka i dotyczą raczej przepełnionych koszy na śmieci. Ostatnio, tuż przed końcem roku otrzymaliśmy zgłoszenie o wyrzuconym gruzie przy wylocie z Łomży na Zambrów. Ktoś wysypał sporo gruzu na miejskiej działce i teraz staramy się ustalić kto to mógł zrobić, a gruz będą musiały uprzątnąć miejskie służby.

170627035826.png
cz
wt, 07 stycznia 2014 11:57
Data ostatniej edycji: 2014-01-07 12:00:44

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0