środa, 26 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Orszak Trzech Króli w Łomży

Współczesne „Orszaki Trzech Króli” są świadectwem dawanym przez ludzi, którzy w nich uczestniczą, że Jezus jest Królem, Synem Bożym, Odkupicielem świata, który za nas złożył Siebie w ofierze na Golgocie. To świadectwo jest bardzo potrzebne współczesnemu światu, który wydaje się nieraz zapominać o Chrystusie i Jego Dobrej Nowinie – pisze biskup Janusz Stepnowski zachęcając łomżan do przejścia w najbliższy poniedziałek, w święto Trzech Króli w organizowanym po raz drugi w mieście Orszaku Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli w Łomży 2013 rok
Orszak Trzech Króli w Łomży 2013 rok

W świąteczny poniedziałek 6 stycznia 2014 roku, Łomża będzie jednym z ponad 180 miast w Polsce przez które przejdzie Orszak Trzech Króli. Głównym organizatorem pochodów jest Fundacja Orszak Trzech Króli, która odpowiada za orszak w stolicy oraz wspiera inne miasta w ich przygotowaniu. Tegoroczna, szósta edycja orszaku przebiegać będzie pod hasłem: „Kolędujmy”.
W Łomży orszak organizują wspólnie dwie parafie pod wezwaniem Bożego Ciała i  Krzyża Świętego. 
- Tak ponownie włączymy się w kultywowanie pięknej staropolskiej tradycji ludowych Bożonarodzeniowych misteriów, korowodów, odtwarzanie dawnych obyczajów. Tak ponownie podzielimy się wielką radością ze wspólnego kolędowania. Tak w chłodny zimowy dzień rozgrzejemy się światłem betlejemskiej gwiazdy. Tak publiczne damy świadectwo naszej wiary! - zachęcają do udziału w orszaku księża z parafii Krzyża Świętego. 
Łomżyński orszak poprzedzi msza święta w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała (ul. Przykoszarowa) o godz. 12.00. Potem, osiedlowymi ulicami, wyruszymy do Betlejem, czyli do stajenki przed kościołem Krzyża Świętego. 
- W drodze do Jezusa, jak w życiu, będą czyhały na nas najróżniejsze diabelskie pokusy. Ale wiadomo: kto trzyma się drogowskazu z napisem “Bóg”, zawsze do niego dotrze! - podkreślają księża. 
Jeszcze tego samego dnia wieczorem (o godz. 19.30), w kościele Krzyża Świętego odbędzie się rodzinne kolędowanie z parafialnymi chórami i zespołami oraz gośćmi. Wystąpią m.in. aktorzy Teatru Lalek w Białymstoku Andrzej Beja Zaborski (tym razem jako perkusista!) i Krzysztof Dzierma, znani z ról komendanta policji i proboszcza w filmowym cyklu o Królowym Moście, a także Jerzy Filar z rodziną, Janusz Ramatowski (bas), Rafał Songan (baryton).

zobacz galerię zdjęć z ubiegłorocznego Orszaku Trzech Króli w Łomży

cz
pt, 03 stycznia 2014 11:41
Data ostatniej edycji: 2014-01-03 11:49:18

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0