W Poznaniu bez punktów

Ady Surawskiej nie zobaczymy już w barwach łomżyńskiej Jedynki

Od porażki rozpoczęły rundę rewanżową II ligi siatkarki UKS-u Jedynki PWSIP Łomża. W wyjazdowym starciu z Energetykiem Poznań łomżanki uległy 1:3. Po 10. kolejkach plasują się na ósmym, przedostatnim miejscu w tabeli rozgrywek.

Łomżanki pojechały do Poznania już bez Ady Surawskiej, z którą klub rozstał się po meczu poprzedniej kolejki z AZS-em AWF UKSW Warszawa - Ada nie mogła pogodzić pracy zawodowej i studiów podyplomowych z treningami. Stąd też nasza decyzja, że kończymy współpracę - tłumaczy trener Jedynki, Mirosław Skawski. Doświadczoną atakującą w zastąpiła juniorka, Magdalena Bojanowska. Do składu wskoczyła również Wiktoria Krystosiak, która zagrała na środku siatki za wracającą do zdrowia po kontuzji Sylwię Kuzię.

Zespół Energetyka bardzo szybko zauważył brak doświadczenia u dwóch młodych łomżanek i bezlitośnie to wykorzystał. Dwa pierwsze sety to istny pogrom Jedynki, która zdołała ugrać zaledwie 14 i 8 punktów. W trzeciej partii miejscowe chyba za bardzo się rozluźniły, co skrzętnie wykorzystały nasze siatkarki, wygrywając niespodziewanie do 25 do 22. Przegrany set tylko rozzłościł poznanianki, które wróciły do bardzo dobrej gry z początku meczu, dzięki czemu zwyciężyły 25:7 i w całym spotkaniu 3:1.

- Zespół Energetyka to już nie ta sama drużyna. Doszły do nich dwie bardzo utalentowane młode zawodniczki. Głównie dzięki nim poznanianki miały ogromną przewagę w polu zagrywki, w ataku, a do tego dołożyły wysoki blok. Bardzo trudno było nam skończyć piłkę. Cieszę się, że udało nam się wygrać jednego seta, ale to było maksimum, na co było nas stać - powiedział po meczu szkoleniowiec Jedynki - Jestem też zbudowany postawą dziewczyn, które mimo tak dużych problemów naszego klubu, sumiennie trenują i z meczu na mecz grają coraz lepiej. Na razie tylko fragmentami prezentujemy się dobrze i niestety nie wystarcza to na pokonanie rywalek. Jesteśmy jednak cierpliwi i wierzymy, że zdobędziemy jeszcze kilka punktów.

Kolejnym rywalem łomżanek będzie Łaskovia Łask, a spotkanie rozegrane zostanie w hali im. Olimpijczyków Polski w sobotę, 14 grudnia o godz. 16.00.