środa, 20 września 2017 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Badanie burmistrza

Biegli psychiatrzy zbadają burmistrza Stawisk, Marka Waszkiewicza. Tak, na wniosek prokuratury, zdecydował podczas poniedziałkowej (2.12) rozprawy sędzia Michał Gąsiewski.

Do kolneńskiego sądu ponownie trafiła sprawa kolizji, którą w lipcu ubiegłego roku miał spowodować burmistrz Stawisk jadąc służbowym samochodem. Podczas poprzedniej rozprawy w Sądzie Rejonowym w Kolnie sędzia Piotr Rykaczewski uznał winę burmistrza. Sąd Okręgowy w październiku zdecydował jednak o ponownym rozpatrzeniu sprawy.

Burmistrz Stawisk, Marek Waszkiewicz będzie musiał poddać się badaniom po tym, kiedy przedstawił zwolnienie lekarskie, z którego wynikało, że nie będzie mógł brać udziału w rozprawach przez trzy miesiące. Ze względu na chorobę, która była wpisana w dokumencie, prokurator wystąpił do sądu o to, żeby stan zdrowia zbadał biegły wyznaczony przez Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Choroszczy. Opinia ma trafić do sądu jeszcze przed świętami. Zwolnienie dostarczone do sądu nie dotyczy jednak pracy Marka Waszkiewicza, który normalnie pracuje w Urzędzie Miasta w Stawiskach.

170919012406.jpg
cz
pon, 02 grudnia 2013 22:03

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0