Biegali na chwałę Niepodległej

Trzema zwycięstwami oraz kilkoma miejscami na podium chwalą się biegacze LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża, którzy w miniony weekend wzięli udział w czterech Biegach Niepodległości. - Z naszych zawodniczek najbardziej napracowała się Justyna Korytkowska, która startując w 8, 9 i 11-tego dwa razy zwyciężyła i raz zajęła drugą lokatę – podaje Andrzej Korytkowski, trener i prezes klubu. - Natomiast wśród mężczyzn ciężkie dni miał Paweł Ochal, który co prawda startował „tylko” 10 i 11-tego, ale za to walczył w półmaratonie i na 10 km.

W piątek 8 listopada w Wąsoszu w Biegu Niepodległości na dystansie 800 metrów wśród kobiet zwyciężyła Justyna Korytkowska (PREFBET), trzecia była Karolina Chojnowska (APLO ŁOMŻA), która wyprzedziła z kolei swoje szkolne koleżanki Klaudynę Mleczek i Natalię Stefańską.
Następnego dnia podczas Biegu Niepodległości w Białymstoku (10km) Justyna Korytkowska (35.09sek.) przegrała tylko o 4 sekundy z Litwinką, uczestniczką Igrzysk Olimpijskich  (Londyn 2012) Rasą Drazdauskaite. Wśród mężczyzn Paweł Grygo zajął miejsce 9.
W poniedziałek, 11 listopada Justyna zwyciężyła w kolejnym biegu Niepodległości, tym razem startując na dystansie 3000m w miejscowości Turek. W tym samym biegu Paweł Grygo zajął siódme miejsce na dystansie 5000m.
Mocno również napracował się Paweł Ochal, który 10 listopada zajął czwarte miejsce w IX półmaratonie Kościańskim (1:06.19), a już następnego dnia dzielnie walczył w najliczniejszym biegu niepodległości jaki jest rozgrywany w Polsce (dobiegło 10 157 osób w tym 2740 kobiet)  tj. XXV Bieg Niepodległości w Warszawie. Tym razem pierwszoplanowe  role odegrali w nim zawodnicy „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Olga Kalendarova Ochal, która ustanowiła zarówno rekord życiowy jak i rekord trasy zwyciężając z przewagą 20. sekund. W czołówce mężczyzn znalazło się aż trzech reprezentantów PREFBETU: drugi przybiegł Jakub Nowak (31:06), trzeci na mecie zameldował się Paweł Ochal (31:23), a tuż za nim na czwartym miejscu dobiegł specjalista od biegu po schodach Piotr Łobodziński (31:34).