poniedziałek, 21 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5771

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


TWOJA KREW, MOJE ŻYCIE

Blisko 15 litrów krwi oddali uczniowie „Ekonomika” na czele ze swoim Dyrektorem Pawłem Drożynerem. Kolejną, tradycyjną już w szkole akcję krwiodawstwa przeprowadzono 22 października. Zorganizowało ją Szkolne Koło PCK pod kierunkiem nauczyciela Kazimierza Ostaszewskiego, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży.

Szkolnej akcji oddawania krwi w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży przyświecało hasło: „Twoja krew, moje życie”.

Kilkudziesięciu pełnoletnich uczniów szkoły cyklicznie oddaje krew.

Akcje krwiodawcze w Ekonomika to już tradycja szkoły. W szkole cały czas jest około 40-60 honorowych dawców krwi. W ubiegły roku szkolnym oddano 76,6 litrów krwi.  Uczniowie i nauczyciele chętnie włączają się do akcji krwiodawstawa, by w ten sposób pomóc bliźniemu, a przecież nie ma nic ważniejszego od zdrowia i życia ludzkiego.

Szkolne Koło PCK poza organizacją zbiórek życiodajnego leku, prowadzi także szkolenia w zakresie ratownictwa przedmedycznego oraz organizuje akcje charytatywne dla potrzebujących.

Szkoła wyposażona jest dodatkowo w defibrylator AED, umiejscowiony w widocznym miejscu na dolnym korytarzu. Dobrze wyposażone apteczki, przyjazny Gabinet Medyczny oraz wirtualny kurs udzielania pierwszej pomocy (zakładka "Pierwsza pomoc") zwiększają poczucie bezpieczeństwa uczniów szkoły.

 

 

Elżbieta Szleszyńska
wt, 29 października 2013 20:55
Data ostatniej edycji: 2015-04-03 21:20:30

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0