niedziela, 30 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Urwało mu rękę

W wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas prac polowych 21-latek stracił rękę. Mężczyzna najprawdopodobniej chcąc całkowicie zatrzymać obracający się jeszcze wałek przekaźnikowy chwycił za niego wtedy fragment rękawa jego bluzy zahaczył o obracający się element, w wyniku czego maszyna wciągnęła rękę mężczyzny.

 

Do tragicznego w skutkach wypadku przy pracy doszło w minioną sobotę przed godziną 11:00 na jednym z pól w gminie Sokoły. Tam 21-latek ciągnikiem z podczepioną kosiarką rotacyjną kosił trawę. Jak wstępnie ustalili policjanci, w pewnym momencie mężczyzna zatrzymał traktor, wyłączył przekaźnik i najprawdopodobniej chcąc całkowicie zatrzymać obracający się jeszcze wałek przekaźnikowy chwycił za niego. Wtedy fragment rękawa jego bluzy zahaczył o obracający się element, w wyniku czego maszyna wciągnęła rękę mężczyzny. Na skutek tego zdarzenia 21-latek stracił rękę. Został przetransportowany do szpitala. Szczegółowo okoliczności wypadku wyjaśniają wysokomazowieccy policjanci.

Funkcjonariusze apelują także, aby podczas wykonywanych prac polowych stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym oraz innych osób, które nam pomagają. Takim i podobnym zdarzeniom można zapobiegać zachowując należytą ostrożność i rozsądek.

 

cz
pon, 28 października 2013 16:30

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0