Czwartoligowa Łomża

Po czwartej kolejce spotkań piłkarskiej czwartej ligi ŁKS 1926 Łomża umocnił się na pozycji lidera tabeli. W sobotę na stadionie przy ul. Zjazd ŁKS ograł Hetmana Tykocin. Łomżanie wygrali 2 : 1, ale stracili pierwszą w tym sezonie bramkę. Tymczasem gająca w sobotę, także w czwartej lidze, Perspektywa zdobyła pierwszy w lidze punkt. Łomżanie zremisowali 3 : 3 z Piastem Białystok i znajdują się na 14. pozycji wyprzedzając Hetmana Białystok i Rudnię Zabłudów.

W sobotę ŁKS po raz pierwszy grał na stadionie przy ul. Zjazd. Zespół dopingowy przez ok. 300 kibiców przez kilkadziesiąt minut nie potrafił wykorzystać przewagi własnego boiska. Dopiero w 38. łomżanom udało się pokonać bramkarza gości. Po zagraniu dwójki: Bernatowicz - Cychol piłkę w polu karnym otrzymał Adamski, który pewnie umieścił ja w siatce. Drugi raz kibice mogli cieszyć się 5. minut po przerwie. Wówczas Adamski strzałem nożycami trafił w słupek, a do odbitej piłki dopadł Laskowski podwyższając wynika meczy na 2 : 0.
Niestety pod koniec spotkania szczęście uśmiechnęło się do gości, którzy zapewne spodziewając się ciągłych ataków gospodarzy, szansy szukali w kontratakach. W 83. minucie spotkania Maliszewski ograł obrońców ŁKS-u i zdobył gola kontaktowego. Po tej bramce zawodnicy Hetmana uwierzyli w siebie i przeprowadzili kilka akcji po których mogła paść kolejne gole... ale na nasze szczęście nie padły.

Tymczasem o niespodziankę mogli postarać się zawodnicy KS Perspektywa. Choć po pierwszej połowie przegrywali z Piastem Białystok 0 : 2, to jednak w drugiej cześć meczu zdołali stratę te odrobić, a nawet wyjść na prowadzenie. Na listę strzelców kolejno wpisywali się: Śmiarowski (55.), Przybylski (66.), i Zalewski (71.) Niestety na minutę przed końcem meczu łomżanie, po błędzie obrony, oddali zwycięstwo i cały mecz zakończył się remisem 3 : 3.